تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

سرک _ رستم آباد (5 مهر 98)

سرپرست: صادق موسوی

راهنما: آقای ابراهیمی 
جلودار: مریم پورنعمت
عقبدار: سیامک اشکان زاده
کوهیارها: مصطفی لطفی، عرفان خوشدل

در روز ششم مهر ماه از ساعت ۴:۱۵ دقیقه صبح مینی بوس از ایستگاههای مشخص شده حرکت کرده و تمامی همنوردها را سوار کرد و در ساعت ۵:۱۵ دقیقه از انزلی به سمت رستم آباد حرکت کردیم. در ساعت ۶ صبح و در میدان گیل آخرین نفر هم به گروه اضافه شد. در ساعت ۷:۴۰ دقیقه توقف کوتاهی به مدت ۱۵ دقیقه در امامزاده هاشم داشتیم. در شهرستان رستم آباد، آقای ابراهیمی راهنمای برنامه به همراه جمعی از همنوردهای گروه سرک رستم آباد به ما پیوستند. ساعت ۸ صبح به روستای امامزاده طاهر شمام رسیدیم. مسیر روستا جاده خاکی بدون شیب بود. بعد صرف صبحانه و صحبتهای اولیه سرپرست در ساعت ۸:۲۰ دقیقه حرکت کردیم. مسیر بعد از خروج از روستا دشتی و بسیار زیبا بود. در کنار دشت جاده خاکی هم وجود داشت که با صلاحدید سرپرست و راهنما از مسیر تپه ای که مسیر به نسبت شیبداری بود حرکت کردیم.

تقریبا این مسیر شیب دار یک ساعت طول کشید. در انتهای مسیر شیب دار و ابتدای جنگل به گروه دیگری از باشگاه کفایتی رشت رسیدیم. آقای کفایتی از مربیان بنام استاد در رشته کوهنوردی نیز همراه آنها بودند و در حدود نیم ساعت آموزش های کوتاهی به افراد ارائه کردند، قانون نای اسمیت، آموزش گام برداری، آموزش استفاده از کلنگ، آموزش استفاده از باتوم و موارد استفاده باتوم از جمله آنها بود.

در ادامه مسیر نیز اعضای باشگاه کفایتی نیز به ما ملحق شدند و در مسیر با هم حرکت کردیم. مسیر جنگل پاییز، بسیار زیبا بود و شیب کمتری نسبت به ابتدای مسیر داشت.

قسمتهای انتهایی مسیر و نزدیک قله دارای مسیر باریکتر و پاکوبهای یک نفره بود. ۱۵ دقیقه انتهایی مسیر نیز کمی شیب بیشتر شد و تقریبا مارپیچ بود. در نهایت در ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه به قله رسیدیم. بعد از کمی استراحت و گرفتن عکس یادگاری، اعضای گروه از آقای ابراهیمی بخاطر همکاری با گروه دامون و زحماتی که کشیده بودند قدردانی کردند و هدیه ای به رسم یادبود به او تقدیم کردند. در ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه از قله به سمت منطقه دشتی برای صرف نهار حرکت کردیم. در ساعت ۱:۴۵ دقیقه به منطقه انتهایی جنگل و دشت وسیعی رسیدیم. گروه برای صرف نهار آنجا اطراق کرد و در ساعت ۳:۴۵ دقیقه به سمت پایین حرکت کردیم و در نهایت ۴:۴۰ دقیقه به روستا رسیده و ۵:۱۵ دقیقه به سمت انزلی حرکت کردیم و در ساعت ۸:۱۰ دقیقه به انزلی رسیدیم.

 

گزارش نویس : مریم پورنعمت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شاه معلم (20 تیر 99)

شاه معلمی که جایگزین آق داغ ...

مسیریابی آق داغ (30 خرداد 99)

گزارش شناسایی و صعود به قله ...

باباچال (13 تیر99)

برنامه باباچال (شاندرمن ماسا...

کله قندی ( 99/4/6 )

به نام خدا برنامه ششم تیر نود...

فوشه ( 99/3/30 )

به نام خدا برنامه فوشه در فوم...

آبشار دوقلو (23 خرداد 99)

برنامه آبشار دوقلوی پره سر ا...

برنامه تابستان 99 دامون

با ما همراه باشید  ...

تیرو ( 16 خرداد 99)

گزارش صعود به قله تیرو ۹۹.۳....

عرض تسلیت

جناب آقای داوود عباسی، پیشکس...

آبشار اشکیلت (9 خرداد 99)

سرپرست: سهند راسخ كار راهنم...

برنامه گروه

پاییز و زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
تابستان 99

آخرین اخبار

کوهنوردی و ط...

ویروس کرونا به یکباره آمد و...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.11.25 ، کارگاه آموزشی...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.10.10 کارگاه آموزشی پوشاک...

زمستان 98 د...

با آرزوی صعودهای زمستانی به یادماندنی در...

مجمع عمومی گ...

مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون...

تابستان 98...

برنامه ی تابستان 98 گروه کوهنوردی...

نصب تابلو قل...

نصب تابلو بر فراز قله لاسه...

آمار بازدید سایت

امروز685
دیروز1011
هفته جاری2746
ماه جاری14234
کل بازدید1633529

تعداد افراد آنلاین
14
نفر

آدرس گروه