تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

کلاهو (3 آبان 98)

 

کلاهو 2351 متر( تالش)

سرپرست: سمیرا عالی

راهنما: داوود کریم بخش

جلودار: مریم تمدن

عقب دار: سعید احدی

کوهیار: رامین شیرجهانی

تعداد: 17 تن

مقصد تالش زیبا بود در جمعه ای سرد و بارانی ... در ساعت 4:25 از انزلی خارج شدیم. دو نفر از همنوردان در سنگاچین و کپورچال به ما ملحق شدند. پس از گذر از رضوانشهر ، پره سر به شهر تالش رسیدیم و به سمت منطقه ییلاقی مریان حرکت کردیم. پس از نیم ساعتی گویا راننده از طولانی بودن مسیر ییلاق و داشتن شیب آگاهی نداشت که غر غر ها شروع شد در حالیکه من روز قبل صعود روی مسیر و ییلاق مریان تاکید کرده بودم و ایشون هم چشم چشم گفته بود!! خلاصه آرام آرام تا منطقه لزه بون ( اگر درست اسم منطقه یادم مونده باشه ) پیش رفتیم و همان جا از ادامه راه باز ایستاد. خلاصه از بحث و توضیح با راننده که بگذریم با اقای رسول پور فتحی که قرار بود از منطقه حسن دیر مانی ما را تا روستای گودول ببرد تماس گرفتیم و قرار شد ایشان با فرستادن یک وانت از پایین به سمت ما ، تا ییلاق مریان بیاییم و بعد خودشان ما را تا گودول ببرند. 

باران ریز تندی در حال بارش بود و ما در کنار مینی بوس منتظر ماشین بودیم. پس از رسیدن وانت و سوار شدن همنوردان به سمت مریان حرکت کردیم. خدا رو شکر باران قطع شده بود و دوستان پشت وانت زیاد اذیت نشدند. حدود ده دقیقه ای در مریان منتظر وانت دوم ماندیم و پس از آمدن وانت و سوار شدن ، از مریان به سمت روستای گودول حرکت کردیم. از بعد مریان یعنی منطقه حسن دیرمانی و در واقع بعد پل تا گودول جاده مناسب نیست مخصوصا در مواقع بارندگی. یا باید پیاده طی مسیر کرد یا با وانت یا پاترول تا روستا رفت. خلاصه ساعت 8:25 به گودول رسیدیم و پس از صحبت با همنوردان جهت معرفی عوامل اجرایی برنامه در ساعت 8:30 صعود آغاز شد. این روستا آنتن دهی موبایل موجود است و کمی بالاتر از پرچین های خانه های روستا آب لوله کشی از چشمه های بالا دست فراهم می باشد. تا پای دره مسیر کفی است و سپس باید شیب دره را تا رسیدن به منطقه زین اسبی که سمت راست آن به قله تیلار ( بلند ترین قله منطقه ) و سمت چپ آن به قله کلاهو می رود ، بالا بکشیم.

در اواسط مسیر شیب دره باران هر از گاهی رگباری شروع و قطع می شد. در ساعت 10:10 به منطقه زین اسبی رسیدیم. مه همچنان جولان می داد و گاهی با کنار رفتن مه روستا های پایین دست مسیر مشخص می شد و منظره هایی بی بدیل را در مقابل چشمان ما به نمایش می گذاشت. پس از کمی استراحت و گرفتن عکس در ساعت 10:25 به سمت قله راهی شدم. مسیر شیب ملایمی می گیرد و به سمت قله کمی افزایش می یابد.

سر انجام در ساعت 11:30 به قله کلاهو با ارتفاع تقریبی 2351 متر رسیدیم. به علت سرد بودن و وزش باد پس از یک ربع استراحت و گرفتن عکس در ساعت 11:45 به سمت پایین حرکت کردیم. در منطقه زین اسبی برای ناهار توقف کردیم و تا شروع به خوردن کردیم بارش رگباری شروع شد و به ناچار سریع ناهار خورده و به سمت گودول حرکت کردیم. ساعت 14:10 به گودول مه گرفته رسیدیم. اقای پور فتحی زحمت کشیده و دوباره ما را تا ییلاق مریان اوردند دوباره وانت پسر عمویشان را سوار شده و به مینی بوس که در منطقه کیشون بون منتظر ما بود در ساعت 15:35 رسیدیم. 

در انتها تشکر فراوان از اقای رسول پور فتحی و پسر عمویشان که اگر کمک آنها ( از جهت وسیله نقلیه ) نبود ممکن بود صعود ما به سرانجام نرسد. سپاس از هر دو آنها. 

و نیز تشکر از همنوردانی که با صبر و نظم خود صعودی خاطره انگیز را رقم زدند. 

شاد و سلامت باشید

عالی

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عرض تسلیت...

خیلی زود پر کشیدی دانیال جان...

شمشیر ژنه لاس ( 99/5/3 )

  به نام خدا گزارش برنامه صع...

شاه معلم (20 تیر 99)

شاه معلمی که جایگزین آق داغ ...

مسیریابی آق داغ (30 خرداد 99)

گزارش شناسایی و صعود به قله ...

باباچال (13 تیر99)

برنامه باباچال (شاندرمن ماسا...

کله قندی ( 99/4/6 )

به نام خدا برنامه ششم تیر نود...

فوشه ( 99/3/30 )

به نام خدا برنامه فوشه در فوم...

آبشار دوقلو (23 خرداد 99)

برنامه آبشار دوقلوی پره سر ا...

برنامه تابستان 99 دامون

با ما همراه باشید  ...

تیرو ( 16 خرداد 99)

گزارش صعود به قله تیرو ۹۹.۳....

برنامه گروه

پاییز و زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
تابستان 99

آخرین اخبار

عرض تسلیت......

خیلی زود پر کشیدی دانیال جان... یاد...

کوهنوردی و ط...

ویروس کرونا به یکباره آمد و...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.11.25 ، کارگاه آموزشی...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.10.10 کارگاه آموزشی پوشاک...

زمستان 98 د...

با آرزوی صعودهای زمستانی به یادماندنی در...

مجمع عمومی گ...

مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون...

تابستان 98...

برنامه ی تابستان 98 گروه کوهنوردی...

آمار بازدید سایت

امروز378
دیروز1234
هفته جاری2777
ماه جاری5045
کل بازدید1656529

تعداد افراد آنلاین
24
نفر

آدرس گروه