تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

گیلوند رود ( 2 خرداد 99)

گزارش برنامه گیلوندرود ۹۹.۳.۲ 

 

سرپرست : وحید روزرخ 

راهنما : عرفان خوشدل

جلودار : الهام پوررسا

عقب دار : علی فرحناک

کوهیاران : عباس جوکاری ،الهه نوروزی ، مهدیه شهسواری ، یلدا رمضانی ، الناز غلامی 

گزارش نویس: آرزو باطنی

تعداد افراد شرکت کننده : ۶۰ نفر

نوع برنامه ( پیمایش ) : کوهپیمایی "سبک"

وضعیت جوی : آفتابی

 معرفی منطقه :

روستای گیلوندرود در حدود ۸ کیلومتری شهر ماسوله و در مسیر جاده فومن به ماسوله، در بخش سردارجنگل از توابع شهر ماکلوان قرار دارد . در جاده فرعی آن حدود ۳ کیلومتر طول با قابلیت اتومبیل رانی می باشد .بعد از گیلوندرود که در ارتفاعات ماسوله واقع شده روستاهای ماکلوان پایین ، کاسیسرا ، کمادول ،سقیبن ، باسکامون ،ملمون و دندونه می باشد .برای رسیدن به روستا حدود ۹ تا ۱۰ کیلومتر پیاده روی لازم هستش و دارای مسیری بسیار بکر برای کوه پیمایی و گردش خانوادگی می باشد .در روستای باسکامون آبشاری به طول ۳۰ متر ارتفاع قرار دارد که به آبشار باسکامون معروف است .

 

شرح مختصر از برنامه :

 در دومین روز از خرداد ۱۳۹۹ گروه دامون اولین برنامه بعد از سه ماه قرنطینه و دور از طبیعت رو با استقبال خوب آغاز کرد .این برنامه در سطح کوه پیمایی سبک با تعداد ۶۰ نفر به سرپرستی وحید روزرخ برگزار شد .

گروه در ساعت ۵ و ۲۰ دقیقه صبح از بی بی حوریه غازیان حرکت و در مسیر بچه‌ها را سوار  و به سمت ماسوله حرکت کرد

ساعت ۵ و ۵۰ دقیقه صبح از انزلی خارج شدیم .ساعت ۶ و ۱۷ دقیقه صبح یه توقف کوتاه در کپورچال داشتیم و یک نفر را سوار کردیم .

۷:۵۰ دقیقه صبح به روستای گیلوندرود رسیدیم مسیر جنگلی بسیار زیبا و هوا افتابی و بسیار مطبوع بود .بعد از پیاده شدن از مینی بوس و حال و احوال کردن به دلیل چند ماه دوری از کوه، گروه آماده ی حرکت شد.

ابتدا سرپرست برنامه توضیحاتی در مورد اجرای برنامه و وضعیت راه و تاکید بر حفظ محیط زیست در مسیر و  معرفی عوامل برنامه انجام شد . در این برنامه ی گروه یه تیم 20 نفره از گروه دوچرخه سواری موج دریا انزلی حضور داشتند که اینبار با ما همراه شده و  برای کوهپیمایی به دل طبیعت  آمده بودند. به همین منظور و همچنین فعالیت های زیادی که این گروه در کل شهر انجام داده مثل توزیع ماسک رایگان در ایام کرونا .جمع اوری زباله در سطح شهر .ترویج هر روزه استفاده از دوچرخه و  بدون خودرو و غیره... گروه دامون اولین پیکسل افتخاری خود را تقدیم کرد به مدیر زحمتکش این گروه دوچرخه سواری خانم زینب علیزاده و در ادامه به دو نفر از همنوردان عزیز به نام الناز غلامی و الهه نوروزی که بیشترین حضور را  در برنامه ها داشتندو هدیه ای کوچک به رسم یادبود به کوچکترین رکابزن گروه موج دریا که آوا نام داشت و با گروه آمده و  همگام با ما شده بود ، اهدا شد.

در ساعت ۸:۲۰ دقیقه صبح شروع به آغاز کردیم مسیر پر از سرسبزی فصل بهار بود و  بسیار لذت بخش .

بعد از ۱ ساعت پیمایش، ساعت ۹:۲۰ رسیدیم به آبشار باسکامون و توقف برای خوردن صبحانه ، " این آبشار حدودا ارتفاع ۳۰ متری دارد" و محل بسیار زیبایی برای صرف صبحانه بود .

به دلیل نفرات زیادی که برای اولین بار به تیم کوهپیمایی گروه اضافه شده بودند تیم با سرعت پایینی حرکت می کرد.

بعد از خوردن صبحانه و گرفتن عکس در کنار آبشار باسکامون به راه خود ادامه داده و بعد از عبور از چند آب راه در ساعت ۱۰ و ۴۹ دقیقه به قهوه خانه قدیمی که بین راه بود رسیدیم و توقف و استراحتی ۲۰ دقیقه ای کنار قهوه‌خونه داشتیم .

 در ساعت ۱۲:۱۰ رسیدیم به مقصد . بعد از استقرار پیدا کردن و خوردن ناهار و چند ساعتی استراحت و همچنین انجام بازی های گروهی و خوردن چای زغالی ، ساعت ۴ بعد از ظهر بعد از گرفتن عکس دسته جمعی به سمت پایین حرکت کردیم.

ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه رسیدیم به کلبه های چوبی و همان قهوه خانه قدیمی ، یک توقف نیم ساعته داشتیم و یکی از همنوردان از دکتر شریف که همراه گروه آمده بودند و در هیپنوتیزم هم مهارت داشتند درخواست انجام هیپنوتیزم را کرد ودر این تایم کوتاه دکتر یک هیپنوتیزم کوتاه هم انجام دادند.

بعد پایان استراحت و حرکت دوباره ی گروه ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه به پایان کوهپیمایی امروز و مینیبوس ها رسیدیم ، ۲۰ دقیقه هم کنار مینی‌بوس‌ها توقف داشتیم و سپس به سمت انزلی حرکت کردیم و در ساعت ۲۱:۳۲ به انزلی رسیدیم و بدین گونه اولین برنامه ی گروه دامون بعد مدتها دوری از کوهستان و با به سرانجام رساندن یک روز شاد و به یاد ماندنی به اتمام رسید.

 

باسپاس از سرپرست برنامه آقای " وحید روزرخ " و راهنمای برنامه آقای " عرفان خوشدل " و همه دوستان همنورد که حضور داشتند.

" پایان "

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گلدیان (26 دی 99)

گلدیان(رودبار) سرپرست: علی ...

کوه روبار (12 دی 99)

گزارش صعود به کوه روبار (12 ...

عرض تسلیت

همنورد گرامی جناب آقای میلاد...

پشته کوه ( 99/8/23 )

به نام خدا گزارش صعود به پشته...

خط الراس جنوبی ماسوله ( 16 آبان 99)

گزارش صعود گروه کوهنوردی دام...

برنامه فصل پاییز 99 دامون منتشر شد

بزبره (11مهر 99)

گزارش صعود گروه کوهنوردی دام...

اطلاعیه برنامه کویر مرنجاب 1 و 2 آبان 99

 

گازکول (4 مهر99)

گزارش برنامه گازکول (گاسکول)...

برزه کوه (28 شهریور99)

گزارش برنامه برزه کوه ۲۸ شهر...

برنامه گروه

بهار 96
تابستان 96
تابستان 99
پاییز99

آخرین اخبار

جلسه شورای ف...

جلسه شورای فعالین گروه کوهنوردی دامون...

عرض تسلیت......

خیلی زود پر کشیدی دانیال جان... یاد...

کوهنوردی و ط...

ویروس کرونا به یکباره آمد و...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.11.25 ، کارگاه آموزشی...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.10.10 کارگاه آموزشی پوشاک...

زمستان 98 د...

با آرزوی صعودهای زمستانی به یادماندنی در...

مجمع عمومی گ...

مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون...

تابستان 98...

برنامه ی تابستان 98 گروه کوهنوردی...

نصب تابلو قل...

نصب تابلو بر فراز قله لاسه...

آمار بازدید سایت

امروز613
دیروز1048
هفته جاری613
ماه جاری21343
کل بازدید1838974

تعداد افراد آنلاین
16
نفر

آدرس گروه