تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

آبشار دوقلو (23 خرداد 99)

برنامه آبشار دوقلوی پره سر از توابع رضوانشهر واقع در استان گیلان، در تاریخ 23 خرداد 99، با 65 شرکت کننده، به سرپرستی ساعده فلاحت دوست و بصورت دوگانه اجرا شد. عوامل برنامه عبارت بودند از:

راهنما: امیر داداشی

جلودار: مریم پورنعمت

عقب دار: سیامک اشکان زاده

کوهیاران: یلدا رمضانی، الناز غلامی، وحید روزرخ، صادق موسوی و عرفان خوشدل

سه مینی بوس گروه راس ساعت 5:00 صبح روز جمعه از مبدأ مسجد بی بی حوریه حرکت کرده و همنوردان، کم کم در طول مسیر به مینی بوس ها اضافه شدند و گروه در ساعت 5:45 (با 20 دقیقه تاخیر بدلیل دیررسیدن تعدادی از همنوردان) از بندرانزلی خارج شده و پس از چند توقف کوتاه در مسیر برای سوار شدن همنوردان دیگر، در ساعت 6:25 به رضوانشهر رسید که در آنجا هم دو همنورد جدید به جمع اضافه شدند و پس از توقفی کوتاه جهت خرید از سوپرمارکت، گروه در ساعت 6:40 به مسیر خود ادامه داد. ساعت 7:54 به نزدیکی آبشار ویسادار رسیدیم و از مینی بوس پیدا شدیم و در کنار چند آلاچیق در ابتدای مسیر توقف کردیم. پس از صحبتهای سرپرست و معرفی عوامل گروه و ارائه توضیحاتی درمورد مسیر توسط راهنمای برنامه، در ساعت 8:05 به سمت بالا حرکت کردیم. مسیر با یک جاده خاکی باریک آغاز شد که در ابتدای مسیر یک مزرعه شترمرغ و چند کلبه به چشم میخورد و آفتاب همه جاده را دربرگرفته بود، با این وجود، گرمای ملایمی احساس می شد.

پس از حدود 20 دقیقه پیمایش، جهت صرف صبحانه توقف کردیم و دوباره به مسیر خود ادامه دادیم و در ساعت 8:37 به یک دوراهی رسیدیم که مسیر مستقیم، مسیری جاده ای و مسیر سمت راست، مسیری جنگلی با چالش بیشتر بود که راهنمای برنامه مسیر سمت راست را برای ادامه انتخاب کرد. مسیر با کمی شیب آغاز شد و پس از چند دقیقه وارد جنگل شدیم که گاهی از طرفین با درختان بلند و گاهی با گیاهان بلند احاطه میشدیم. در این برنامه 17 همنورد جدید به جمع گروه اضافه شده بودند که برای اولین بار کوهنوردی را تجربه میکردند، به همین دلیل، جهت رعایت حال دوستان جدید، حرکت گروه به آهستگی و با توقف های زیاد انجام می شد و سرانجام در ساعت 12:15، تقریباً یک ربع مانده به چشمه، در مکانی کنار رودخانه توقف کردیم .

 یک گروه 13 نفره بهمراه راهنما از گروه جدا شده و به سمت آبشار حرکت کرد و بقیه گروه در محل به استراحت پرداختند. گروه اول پس از صرف نهار و استراحت، نهایتا در ساعت 16:10 تصمیم به بازگشت گرفت و درحالیکه گروه دوم هنوز بازنگشته بودند، باتوجه به حضور همنوردان جدید که نیاز به زمان بیشتری برای پایین رفتن داشتند، به سمت پایین حرکت کرد و در ساعت 19:40 به مینی بوس ها رسید، در حالیکه گروه دوم، به گفته همنوردی که زودتر از بقیه بازگشته بود، یک ساعت با گروه اول فاصله داشت. به همین دلیل، تعداد زیادی از کوهنوردان با 2 مینی بوس گروه و با همراهی تعدادی از کوهیاران برنامه به سمت انزلی بازگشتند و تعداد کمی از همنوردان با یک مینی بوس در محل منتظر ماندند. درنهایت، گروه دوم در ساعت 20:17 به مینی بوس ها رسید که طبق گفته خودشان، درحدود ساعت 15:00 به آبشار رسیده و پس از یک ربع استراحت به سمت پایین حرکت کرده بودند. در نهایت، همگی در ساعت 20:25 به سمت انزلی برگشته و در ساعت 22:25 وارد انزلی شدیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کله قندی ( 99/4/6 )

به نام خدا برنامه ششم تیر نود...

فوشه ( 99/3/30 )

به نام خدا برنامه فوشه در فوم...

آبشار دوقلو (23 خرداد 99)

برنامه آبشار دوقلوی پره سر ا...

برنامه تابستان 99 دامون

با ما همراه باشید  ...

تیرو ( 16 خرداد 99)

گزارش صعود به قله تیرو ۹۹.۳....

عرض تسلیت

جناب آقای داوود عباسی، پیشکس...

آبشار اشکیلت (9 خرداد 99)

سرپرست: سهند راسخ كار راهنم...

گیلوند رود ( 2 خرداد 99)

گزارش برنامه گیلوندرود ۹۹.۳....

عرض تسلیت

درگذشت جناب آقای حسین ساجدی،...

کوهنوردی و طبیعت گردی در دوران بعد از کرونا

ویروس کرونا به یکباره آمد و ...

برنامه گروه

پاییز و زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
تابستان 99

آخرین اخبار

کوهنوردی و ط...

ویروس کرونا به یکباره آمد و...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.11.25 ، کارگاه آموزشی...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.10.10 کارگاه آموزشی پوشاک...

زمستان 98 د...

با آرزوی صعودهای زمستانی به یادماندنی در...

مجمع عمومی گ...

مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون...

تابستان 98...

برنامه ی تابستان 98 گروه کوهنوردی...

نصب تابلو قل...

نصب تابلو بر فراز قله لاسه...

آمار بازدید سایت

امروز588
دیروز955
هفته جاری3380
ماه جاری1543
کل بازدید1620838

تعداد افراد آنلاین
16
نفر

آدرس گروه