تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

اسکندرکوه (4 تیر1400)

برنامه این هفته گروه دامون بندرانزلی در تاریخ ۴ تیر ۱۴۰۰، به مقصد ییلاق اسکندر کوه (شفت) به ارتفاع حدوداً ۱۵۳۰ متر، با ۳۲ شرکت کننده و به سرپرستی ساعده فلاحت دوست، بصورت دوگانه اجرا شد.


سایر عوامل گروه عبارت بودند از:
راهنما: آقای رنجی
جلودار : مریم پورنعمت
عقبدار: سعید احدی
کوهیارها: سارا ملکی، مجید طریقی، سیامک اشکان زاده


گروه راس ساعت ۵:۵۰ از بندرانزلی خارج شده و درحدود ۶:۵۰ به شهر فومن و ۷:۱۰ به شهرستان شفت رسید. راهنمای برنامه و دو تن از همنوردان در شفت به گروه پیوستند و گروه مسیر خود را به سمت مقصد ادامه داد. در حدود ساعت ۷:۴۵ تابلوی محله پلنگ پشت و سپس چوبر و در ساعت ۷:۵۵ تابلوی محله داکله سرا را پشت سر گذاشتیم. هرچه جلوتر می رفتیم جاده باریکتر شده و به شیب و پیچ و خم آن افزوده می شد و در برخی قسمتها عرض جاده به اندازه ای بود که امکان عبور تنها یک مینی بوس وجود داشت. کمی جلوتر از کنار تابلوی «درخت دیدنی» عبور کردیم. با جستجوی این عبارت در اینترنت مشخص شد که در همان حوالی یک درخت هزارساله «کنگول باسکم» وجود دارد که از جاذبه های توریستی این منطقه بشمار می رود. از ویژگیهای جالب این درخت علاوه بر ارتفاع آن، توخالی بودن تنه آن است که افراد براحتی از آن عبور می کنند.
در نهایت به امام زاده اسحاق رسیده و در محلی نزدیک بازارچه آن از مینی بوس ها پیاده شده و وارد یک جاده باریک خاکی شدیم. پس از توضیحات سرپرست و معرفی عوامل گروه و توضیحات راهنما در مورد مسیر، گروه در ساعت ۸:۵۰ حرکت خود را به سمت بالا آغاز کرد.

 

ادامه مسیر، جاده ای خیلی باریک بود که از دو طرف با بته های بلند گیاه «آقطی» که در گویش محلی به آن «شوند» گفته می شود و ارتفاع آنها به یک تا دو متر می رسید احاطه شده بود و امکان عبور تنها یک نفر وجود داشت. سپس وارد منطقه ای جنگلی شدیم و پس از توقفی کوتاه در ساعت ۹:۱۵ برای صرف صبحانه، در حدود ساعت ۱۰:۳۰ به منطقه ای نسبتاً هموار پوشیده از گیاه «شوند» و درختان گردو رسیدیم که چشمه ای نیز در همان نزدیکی وجود داشت. طبق برنامه ریزی قبلی باتوجه به دوگانه بودن برنامه، تعدادی از همنوردان (گروه اول) در آن منطقه مانده و بقیه (گروه دوم) به مسیر ادامه دادند.

 

ادامه مسیر همچنان از دوطرف با گیاه «شوند» احاطه شده بود و سپس دوباره وارد جنگل شده و پس از یک پیمایش حدوداً ۴۰ دقیقه ای وارد یک منطقه دشتی وسیع با چشم اندازی زیبا شدیم که قله «شمشیر ژنه لاس»، ییلاق «سلانسر» و قله «اسلار» هم از آنجا قابل رویت بود. شیب مسیر به طور متناوب افزایش و کاهش پیدا می کرد و هرچه بالاتر می رفتیم از میزان پوشش گیاهی کاسته می شد.

در نهایت گروه دوم در ساعت ۱۲:۴۵ به مقصد که یک منطقه ییلاقی زیبا با تعدادی کلبه و یک چشمه بود رسید و پس از استراحت و صرف ناهار، در ساعت ۱۵:۱۰به سمت پایین حرکت کرد و ساعت ۱۵:۴۵ به گروه اول پیوست. در نهایت همگی در ساعت ۱۶:۴۵ به سمت پایین برگشته و ساعت ۱۸:۰۰ به مینی بوس ها رسیده و به سمت انزلی بازگشتیم و پس از توقفی کوتاهی در مسیر، راس ساعت ۲۰:۵۰ وارد انزلی شدیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عرض تسلیت

28 مرداد 1400

عرض تسلیت

28 مرداد 1400

عرض تسلیت

11 مرداد 1400

تیرو ( 7 خرداد 1400)

17 خرداد 1400

عرض تسلیت

12 ارديبهشت 1400

عرض تسلیت

عرض تسلیت همنوردان گرامی، ن...

عرض تسلیت

عرض تسلیت همنورد گرامی جناب...

عرض تسلیت

درگذشت ناگهانی همنورد عزیزما...

لاکه تاشون (۱۱ تیر ۱۴۰۰)

برنامه این هفته گروه کوهنورد...

اسکندرکوه (4 تیر1400)

برنامه این هفته گروه دامون ب...

دشت کِیسو (21 خرداد 1400)

  آخرین برنامه ی فصل بهار 1...

تیرو ( 7 خرداد 1400)

سرپرسرست: سعید احدی جلودار ...

سد تاریک (31 اردیبهشت 1400)

  اولین برنامه سال ۱۴۰۰ گرو...

عرض تسلیت

همنورد گرامی جناب آقای شهرام...

گاوکل ( 10 بهمن 99)

به نام خداوند کوهستان صبح ج...

برنامه گروه

بهار 96
تابستان 96
تابستان 99
پاییز99

آخرین اخبار

جلسه شورای ف...

جلسه شورای فعالین گروه کوهنوردی دامون...

عرض تسلیت......

خیلی زود پر کشیدی دانیال جان... یاد...

کوهنوردی و ط...

ویروس کرونا به یکباره آمد و...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.11.25 ، کارگاه آموزشی...

برگزاری کارگ...

در تاریخ 98.10.10 کارگاه آموزشی پوشاک...

زمستان 98 د...

با آرزوی صعودهای زمستانی به یادماندنی در...

مجمع عمومی گ...

مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون...

تابستان 98...

برنامه ی تابستان 98 گروه کوهنوردی...

نصب تابلو قل...

نصب تابلو بر فراز قله لاسه...

آمار بازدید سایت

امروز40
دیروز991
هفته جاری3708
ماه جاری15472
کل بازدید2081610

تعداد افراد آنلاین
16
نفر

آدرس گروه