تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

گزارش ششمین مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون بندر انزلی

گزارش ششمین مجمع عمومی سالانه گروه کوهنوردی دامون بندر انزلی

26 شهریور ماه سال 1393 ششمین مجمع عمومی سالیانه گروه کوهنوردی دامون با حضور جمعی از پیشکسوتان و اعضای رسمی و با هدف ارائه ی گزارش عملکرد 1ساله ی اعضای هیئت مدیره دوره ی پنجم و بازرس گروه، تقدیر از اعضای فعال و در نهایت انتخاب اعضای هیئت مدیره دوره هفتم، در سالن اجتماعات هلال احمر واقع در: غازیان،خیابان طالقانی، میدان گاز  در ساعت 16:30 برگزار گردید.

در ابتدای نشست آقای نیما سپاسخواه (مجری برنامه) ضمن خوش آمد گویی به حضار از آقای بهروز رسولی به عنوان سرپرست گروه جهت ایراد سخنانشان دعوت نمودند.


سرپرست گروه، در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و بیان این نکته که حضور پیشکسوتان در این جمع موجب غنا بخشیدن به مجمع شده است؛ افزود: "دوستان جوان ما قدر این حضور را می دانند و مایل هستند که این ارتباطات بیشتر و بیشتر شود تا بتوانند از تجربه های گرانقدر شما بهره بیشتری ببرند." مهندس رسولی در ادامه با بیان این نکته که برگزاری منظم مجمع یکی از وظایف هیئت مدیره بوده و همین مجمع، وظایفی چون گزارش اعضا به هیئت مدیره واگذار کرده است در راستای این هدف به عنوان سرپرست گروه دامون قسمت اول گزارششان را بدین شرح بیان نمودند.

- مشخص است که در ابتدای کار، هیئت مدیره جدید می بایست اهدافی را مشخص کند و برای رسیدن به آن، برنامه هایی را داشته باشد و ما نیز چنین کردیم. اهداف ما ادامه هدفهای سال گذشته بود و به طور خلاصه به شرح ذیل تبیین شد.

1) تهیه برنامه های فصل، متناسب با خواست و توان گروه و اجرای با کیفیت آن، که چگونگی اجرایی شدن آن توسط خانم عالی مسئول کمیته فنی گزارش خواهد شد.

2) تلاش جهت ارتقاء فنی و کیفی اعضا و پیگیری امر آموزش

3) تقویت و تحکیم سایت گروه- که امسال هم به نظر من بزرگترین قوت ما بوده که آن هم توسط مسئول پر تلاش و کار بلد خانم نوری زاد تشریح خواهد شد.

4) ادامه همکاری و تقویت آن با سایر گروههای انزلی با هدف ارتقاء فنی برنامه ها و تاثیر گذاری بر روند تعمیم سازی برای جامعه کوهنوردی در سطح شهرستان و استان است که در ادامه توضیحات بیشتری را در این زمینه ارائه خواهم داد.

- فعالیتهایی که از سال گذشته با همگرایی گروهها و نیز فعالین کوهنوردی انزلی کلید خورده بود و در نهایت در خرداد ماه گذشته به بار نشست و جناب آقای شاکری به عنوان نماینده گروههای انزلی به ریاست هیئت انتخاب شدند که همینجا مجددا به ایشان تبریک می گویم.

سرپرست گروه دامون در این راستا افزود: به نظر من این بزرگترین دستاورد سالهای اخیر جامعه کوهنوردی انزلی بود و ما ضمن اینکه بسیار خوشحالیم که در شکلگیری آن نقش داشتیم ولی به هیچ وجه وظیفه خودمان را تمام شده نمی دانیم و می خواهیم که برای حفظ و تقویت این هیئت همراه با سایر گروهها در تصمیم سازی ها شرکت کنیم و در کمیته ها فعال باشیم و آمادگی خودمان را برای همکاری اعلام می کنیم.

شرکت در کلاسها و برنامه های آموزشی که با تلاش فراوان دوستان برگزار می شود یکی از مظاهر این همکاری می تواند باشد که ما وظیفه داریم خیلی پیگیرانه در آن شریک باشیم. در ضمن لازم است که پیشنهادها و درخواستهایمان را هم پیگیرانه اعلام کنیم و پویایی را در این هیئت حفظ و ارتقاء دهیم که البته در این راستا آقای منفرد به عنوان دبیر هیئت مطالبی دارند که ارائه خواهند داد.

مهندس رسولی در ادامه از "جلب مشارکت حداکثری اعضا در اداره گروه" به عنوان هدف بعدی یاد نمود و در این راستا افزود: " من فکر می کنم در این بخش خیلی خوب عمل کردیم و البته زمینه این همکاری مسلما در روح حاکم بر گروه وجود داشته و این خودش را در مجمع سال گذشته با استقبال خیلی خوب بچه ها در کاندید شدن نشان داد و ما مطمئن شدیم که با جمعی از همنوردان مسئولیت پذیر، مواجه هستیم چیزی که عملا در طول سال گذشته ثابت شد و مصادیق زیادی برای آن وجود دارد ولی ترجیحا می بایست توضیح کوچکی در مورد یکی از مصادیق این مشارکت جمعی بدهم و اینکه چگونه می شود کار جمعی را با مشارکت حداکثری پیش برد.

- در دومین جلسه شورای فعالین آقای هاشمی پیشنهاد اجرای برنامه های دوچرخه سواری را مطرح کردند که با استقبال مواجه شد و خودشان هم مسئولیت پیگیری آن را به عهده گرفتند و پیش بردند و در مدت کوتاهی با همکاری و مشارکت بقیه اعضا امروز چنان پر قدرت برنامه اجرا می کنند که من بعید می دانم حتی هیئت دوچرخه سواری شهرستان هم در اندازه های آنها برنامه اجرا کند. البته آقای هاشمی تشریف دارند و گزارشی از شکلگیری این شاخه را خواهند داد. قصد من از ذکر این مثال صرفا این بود که همه ما می توانیم ایده های خوبی را که داریم مطرح و مسئولیت آن را بپذیریم و مطمئن باشیم که در صورت عدم مغایرت با اساسنامه گروه، از آن پشتیبانی می شود. (البته در حال حاضر نیز چند ایده کلید خورده و گاها اجرایی شده مثل پاکسازی ساحل یا بازدید از آسایشگاه سالمندان و برخی هم در مرحله تدارک اجرایی شد (مثل برگزاری نمایشگاه عکاسی و ...)"

آقای رسولی در ادامه صحبتهایشان ضمن اشاره به بخش مالی یاد آور شدند که: "همه سازمانها و گروههایی که متکی به کمک دولتی نیستند با این مسئله مواجه اند و در ادامه در راستای این بحث افزود: " ما طبق اساسنامه متکی به کمکهای مردمی و همنوردان از یکطرف و هزینه ای که به عنوان حق عضویت می گیریم و نیز درآمدزایی بسیار مختصری که از اجرای بعضی از برنامه های عمومی کسب می کنیم، هستیم. از طرف دیگر هزینه های جاری مثل اجاره دفتر، چاپ و غیره امکان برطرف کردن برخی نیازهای ورزش کوهنوردی را که در سطح فنی می تواند خیلی پر هزینه باشد به ما نمی دهد و راستش در چند سال گذشته ما نتوانستیم هیچ تجهیزاتی اضافه کنیم و از طرفی تجهیزات موجود ما نیز با استهلاک مواجه است."

مهندس رسولی در ادامه ضمن اشاره به اصل مطلب اینگونه بیان داشت: "امسال در اواخر دوره تصمیم مهمی گرفتیم که فکر می کنم اگر درست اطلاع رسانی شود می تواند تا حد زیادی مشکلات مالی را برطرف کند و آن استفاده از ظرفیت بالای تبلیغات در سایت بسیار پر بیننده دامون است که در ماههای گذشته مقدماتش را از نظر نرم افزاری و حتی سخت افزاری آماده کردیم و از هفته آینده با گذاشتن تبلیغات شامل مشاغل حامیان مالی و همنوردان از یک طرف و تبلیغ برای مشاغل مرتبط با کوهنوردی شامل فروشگاههای ورزشی و احیانا بنگاههای گردشگری و طبیعت گردی و غیره آغاز می شود. سایت ما با میانگین 1500 بیننده در روز بیشترین مخاطب خاص را دارد و خواهش من این است که ما خودمان شروع کنیم و اگر هزینه اندکی برای تبلیغ مشاغل خودمان می دهیم کمکی هم به گروه و همچنین به هیئت انزلی داشته باشیم و ما دیدمان این است که این کار ظرفیت بالایی دارد و می توانیم حتی تا زمانی که وبلاگ هیئت به همین اندازه مخاطب داشته باشد، از این طریق به هیئت انزلی هم کمک مالی کنیم و ما خوشحال خواهیم شد اگر در این راه ما را یاری کنید."

سرپرست گروه دامون در ادامه با اشاره به دورنمای گروه در این راستا افزود: "دورنمای ما همچنان بالا بردن توان فنی و تئوریک در عرصه کوهنوردی است که حتما می بایست با اتکا به آموزشهای منظم اعضای گروه محقق شود. از طرف دیگر از انجا که قائم به فرد بودن را بسیار خطرناک می دانیم برای بقاء یک گروه، هدف ما به وجود آوردن و تثبیت امکان مشارکت بیشتر اعضا اعم از عضوهای جدید و قدیم در تصمیم سازی هاست. در اجرای برنامه ها هم اولویتهایی را که معتقدیم باید داشته باشیم. به این ترتیب که اولا برنامه ها از کیفیت فنی بالایی برخوردار باشد و به دوستی و صمیمیت بین اعضا تکیه کنیم و حتما عامل نشاط را هم در تدارک، اجرای برنامه ها و گروه لحاظ کنیم."

مهندس در پایان برای ترغیب به شرکت در انتخابات و کاندید شدن، به نکاتی اشاره داشتند و افزود: "به نظر من یک شهروند مدرن نیاز دارد که در سرنوشت خودش مشارکت داشته باشد لذا در جوامع پیشرفته یکی از شاخصه های مدرن، عضویت در یک یا چند گروه اجتماعی است. با این مقدمه می خواهم بگویم که ما می توانیم با استقبال از قبول مسئولیت در گروه پویا و با نشاط، ضمن تاثیرگذاری در تصمیم سازی ها، مهارتهای اجتماعی خودمان را هم ارتقاء دهیم."

در ادامه  آقای سپاسخواه  از آقای حامد منفرد به عنوان دبیر هیئت و مسئول کمیته روابط عمومی کوهنوردی بندر انزلی جهت ایراد سخنانشان دعوت نمودند.


سخنان دبیر هیئت در ارتباط با چگونگی شکلگیری هیئت جدید با توجه به ضعف عملکردی هیئت دوره قبل آغاز گردید و با اشاره به نحوه عملکرد گروهها در تحول پیش آمده، ادامه یافت. دبیر هیئت در این راستا اینگونه بیان داشت: "با توجه به عملکرد ضعیف هیئت دوره قبل، گروههای کوهنوردی شهرستان، با همدلی و وحدت تصمیم گرفتند تا جهت پیشبرد صحیح و اصولی کوهنوردی، جلسات منظمی را ترنیب دهند و برنامه هایی را در این راستا اجرا نمودند که از این بین می توان به برگزاری کارگاههای آموزشی که هر دو هفته یکبار برگزار می شد اشاره نمود". ایشان در ادامه افزود: "با نامه نگاری و پیگیریهای مستمر با اداره ورزش و جوانان نهایتا هیئت و اعضای هیئت قبلی به کار خود پایان دادند و با نظر همه گروهها هیئت جدید تشکیل گردید که در این راستا با توجه به همگرایی همه گروهها زیر ساختهای هیئت شکل گرفت و اعضا هیات رئیسه و کمیته ها با مشارکت اکثریت گروهها تشکیل گردید و این نشان از همدلی، همگرایی و همفکری جامعه کوهنوردی انزلی دارد. اعضاء هیئت رئیسه در این مسیر مشکلات فراوانی را متحمل شدند که امروز همین اعضا، دست یاری به طرف همنوردان دراز کرده و از همه عزیزان کمک و یاری می خواهد چه در بحث کمیته های هیئت و چه در خصوص تصمیمهای اتخاذ شده از طرف هیئت که امید است همه دست اعضا هیئت رئیسه را گرفته تا پس از سالها سکون به اهداف بلند خود برسیم و موجبات ارتقا همه جانبه این ورزش در شهرستان را فراهم نمائیم. امروز هیئت با برنامه ریزی در تلاش است تا زیر ساختها و بستر مناسب را در زمینه فنی گروهها فراهم آورد و باز یادآوری می کنم که همه عزیزان در این کار گروهی مشارکت نمایند تا اهداف دیرینه همه کوهنوردان تحقق یابد."

در ادامه از خانم سمیرا عالی به عنوان مسئول کمیته فنی جهت ارائه گزارش یکساله دعوت شد. و ایشان صحبتهایشان را با خواندن نثری زیبا بدین شرح آغاز نمودند :

"کوه را عشق است.

دل سپردن بر ستیغ کوهها را عشق باید گفت.

کوله بار سخت سنگین را به دوش خود کشیدن، از بلند یالها بالا کشیدن، پا نهادن بر چکاد کوهساران کار هر کس نیست.

ره بریدن در اریب صخره های مرگبارش و فرو رفتن به عمق دره های پر شیارش، پنجه افکندن به یخ های یخارش، کار هرکس نیست.

دل سپردن بر چکاد کوه ها را عشق باید گفت.

عشق ورزی شیوه والای انسانیست."


مسئول کمیته فنی در ادامه صحبتهایشان، عملکرد یکساله گروه را اینگونه برشمرد: "طی نشست هایی که گروه دامون با سایر گروه های انزلی در چند ماه گذشته داشت کلاس های آموزشی معین گردید تا دوستان علاقه مند در عرصه کوهنوردی برای بالا بردن دانش خود در این کلاس ها شرکت کنند. کلاس هایی در ارتباط با : صاعقه- کوله چینی- هدایت و سرپرستی در گروه ها- ارتفاع زدگی و بیماریهای ارتفاع در کوهستان- کمک های اولیه و امداد و ... برگزار گردید که تدریس این کلاس ها به عهده مربی استان آقای فرزین غلامین بود و هست. گروه دامون همچنین کلاس آموزش کوهپیمایی در برف را همراه با گروه های انزلی در "تی تی بارگاه" ماسوله با مربیگری آقای صدری (مربی استان) انجام داد. همچنین دوستانی از گروه به کلاسهای کارآموزی کوهپیمایی فرستاده شدند. البته در این دوره بخش سنگ نوردی مظلوم واقع شد. ما مربیان بسیار خوبی در انزلی و استان داریم که می توانند در این بخش به گروه ها کمک کنند. با توجه به اینکه هیئت تلاش کند تا دیواره سنگی که در انزلی است مجددا راه اندازی شود.

مسئول فنی در ادامه گزارش عملکرد کمیته فنی افزود: "در تهیه برنامه های گروه علاوه بر هیئت مدیره از شورای فعالین دعوت به عمل می آمد تا نظرات خود را بیان کرده و برنامه ای متناسب با فصل جهت بالا بردن سطح کیفی نوشته شود. برنامه فصل با توجه به توان گروه لحاظ می گردد و همواره سعی می شود دید واقع بینانه در تهیه برنامه وجود داشته باشد و تاکنون اکثر برنامه های دامون به بهترین شکل ممکن اجرا گردیده است. دامون تلاش می کند تا برای علاقه مندان به این ورزش و برای پیشرفت آنها یک امکان ورزشی باشد. چه بسا در این دوره افرادی در گروه وارد شدند که با تلاش خود و حمایت های گروه دامون فعالیتهای ارزشمندی را در داخل استان و خارج استان انجام دادند و پل ارتباطی شدند برای دامون با سایر گروه ها در خارج استان و این از نظر گروه و بخش فنی بسیار ارزشمند است. جا دارد از آقای محمد امین معصومی که در این زمینه تلاش های فراوانی انجام دادند تشکر کنم.

در ادامه برخی از فعالیت های گروه را تیتر وار ذکر می کنم:

1 – 22 و 23 اسفند 92 صعود شبانه مشترک با گروه های انزلی

2 – ششم تیر صعود به قله تروشوم از مسیر آبشار (تک کلبه)

3 – 12 و 13 تیر صعود شبانه به قله شاه معلم

4 – 26 و 27 تیر صعود به سبلان با 21 نفر که 18 نفر موفق شدند به قله صعود نمایند.

5 – پیمایش خط الراس تروشوم- گرد سایه- شاه معلم در 6 و 7 شهریور

خانم عالی در پایان افزود: امیدوارم انزلی و استان گیلان در عرصه کوهنوردی به آنچه شایسته اش است دست یابد زیرا ما پتانسیل های بالایی در این زمینه داریم و یکی از اهداف هر گروهی باید شناسایی نیرو های توانمند باشد. مهم نیست که مسئول یک بخش چه کسی باشد مهم این است که تک تک ما در قالب یک گروه، فنی بیاندیشیم و فنی عمل کنیم و دید ورزشی را حتما حتما در تمام برنامه ها به کار بگیریم."

در ادامه از خانم مینا نوری زاد به عنوان مسئول سایت جهت ایراد سخنانشان دعوت شد:

نوری زاد قبل از ارائه گزارش سایت از گروه دامون به خاطر اعتماد و مسئولیت سپردن به ایشان تشکر نمودند و صحبتهایشان را در ارتباط با چگونگی مدیریت سایت اینگونه بیان داشتند:

"در طول یک سالی که مسئولیت سایت گروه را همراه با تیم پشتیبان به عهده داشتم تمام تلاشمان این بود که سایت را به روز نگه داریم و مطالبی را که نیاز جامعه کوهنوردی است شناسایی کنیم و آرشیوی از مطالب و مباحث این حوزه داشته باشیم. هدفی که ما در سال 92 برای سایت در نظر گرفتیم: تقویت، رشد و به روز رسانی مطالب سایت بود که خوشبختانه به آن رسیدیم. همانطور که آقای رسولی در صحبتهایشان اشاره داشتند ما به طور میانگین روزانه 1500 بازدید از سایت داریم و این آمار در واقع برای ما زمینه ای شد تا هدف جدیدی را در دوره جدید برای خودمان در نظر بگیریم به این ترتیب که از سایت برای تبلیغات و درآمدزایی گروه استفاده کرده تا بتوانیم وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای گروه را تهیه کنیم و صعودهای فنی کیفی تری را در داخل و خارج از استان داشته باشیم.

مدیر سایت در ادامه صحبتهایشان در راستای اهداف این رسانه افزود: "همانطور که اشاره کردم ما به هدف از پیش تعیین شده مان رسیدیم ولی چگونگی رسیدن به این هدف برای ما بسیار اهمیت دارد و در این راستا لازم می دانم از تلاش دوستانی که در این مسیر ما را همراهی کردند قدردانی کنم. چه عزیزانی که در به روزرسانی مطالب سایت کمک کننده بودند و چه دوستانی که با ارسال مطالب ارزشمندشان ما را در تجربه ها و خاطره هایشان شریک نمودند. مسئول سایت در ادامه با معرفی اعضای فعال در عملکرد سایت از آنها خواست تا در جایگاهشان بایستند تا لوح تقدیری تقدیمشان شود و در ادامه از افراد فعال در پیشبرد اهداف سایت دامون به این ترتیب تقدیر شد.

-          حسین صالحی (به خاطر ارسال مطالبی در ارتباط با کوهنوردی که در واقع زمینه ای را فراهم نمودند تا ما در سایت منویی جداگانه با عنوان "مطالب ارسالی" ایجاد نمائیم که مورد استقبال دوستان قرار گرفت.)

-           مسعود سلیم پور (به خاطر نقدهای سازنده و ارسال مقالات تالیفی بسیار ارزشمندشان)

-           فرزین غلامین (به خاطر ارسال مقالات آموزشی ارزشمند در باب موضوعهای مختلف کوهنوردی)

-           علیرضا صدری (به خاطر نقد و بحثهای سازنده در سایت و گروه اجتماعی دامون)

-          بهداد جفرودی (به خاطر ارسال مطلبی در ارتباط با اولین تجربه شان از دماوند)

-          محمد امین معصومی (به خاطر تهیه و ارسال مطالبی در باب کوههای ایران و همکاری در بخش مصاحبه و نوشتن گزارشهای فنی صعود)

 


و اما گروه پشتیبان سایت:

-          سمیرا عالی (به روز رسانی گزارشهای برنامه)

-         حمید نوربخش ( طراحی تقویم ورزشی گروه، مترجم گروه کوهنوردی دامون در بخش مصاحبه با گردشگران خارجی و مسئول بخش تبلیغات)

-          رویا نجار باشی (کارشناس فنی سایت و همکاری در بخش مصاحبه)

-          مجید حق بین (به خاطر گرفتن عکسهای زیبا و در اختیار گروه گذاشتن آن جهت انتشار در سایت)

-          رضا عباسپور (مسئول مالی سایت و انتشار مقالات آموزشی در شبکه اجتماعی گروه)

-          حامد گنجی (مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی صعودهای اعضای گروه)

-          آذین روزه دالاری (به روز رسانی مطالب سایت)

-          حسین هاشمی (مجری و سرپرست برنامه های دوچرخه سواری بین شهری و کمک در ارئه بهتر گزارشهای دوچرخه سواری)

-          امیر داداشی (همکاری در بخش مصاحبه با گردشگر آلمانی که میزبانی این برنامه را نیز به عهده گرفتند.)

و در نهایت تشکر از سرپرست گروه، آقای بهروز رسولی که با حمایت، تشویق و تشخیص نیروهای بالقوه، گروه را در مسیر صحیح هدایت می کنند.

در ادامه از آقای سید حسین هاشمی به عنوان مجری و سرپرست برنامه های دوچرخه سواری جهت ارائه گزارشی از شیوه اجرای برنامه های دوچرخه سواری و نحوه برگزاری این برنامه ها دعوت شد و گزارش ایشان به شرح ذیل ایراد گردید:


آقای هاشمی هدف از اجرای برنامه های دوچرخه سواری را بالا بردن توان جسمانی علاقه مندان به صعودهای فنی عنوان نمودند و در این راستا افزود: "به خاطر اینکه برنامه های کوهنوردی هفته ای یک بار و گاهی دو هفته در میان انجام می شود، برای جلوگیری از آسیب دیدگی و افزایش آمادگی جسمانی همنوردان پیشنهاد شد تا برنامه های دوچرخه سواری انجام شود که خوشبختانه با استقبال دوستان مواجه گردید که اجرای این برنامه ها از اردیبهشت ماه آغاز شد و گروه به دو قسمت درون شهری (برای کسانی که آمادگی مسافتهای طولانی را نداشتند) و برون شهری یا بین شهری که مسافت های بالا را رکاب میزدند تقسیم شد. گروه اول به سرپرستی آقای امیر داداشی هفته ای دوبار تمرین داشتند که دوستان بعد از کسب آمادگی به گروه بین شهری ملحق میشدند. مسافت های اولیه بین 50 تا 60 کیلومتر بود، که در مدت زمان کوتاهی (مدت 6 ماه) به خاطر تمرینات مستمر به مسافتهای بالاتر (140 کیلومتر در یک روز) رسید.

در ادامه آقای داوود عباسی جهت ارائه گزارش بازرس دعوت شدند.


گزارش بازرس با انتقاد از عملکرد یکساله بازرسی، به عنوان کم کارترین نهاد گروه دامون، در این دوره آغاز شد و اینگونه ادامه یافت که : هر چند بازرس شخصا در اغلب جلسات هیئت مدیره و یا شورای فعالین و یا کمیته فنی و دیگر فعالیتهای برون گروهی گروه، حضور داشته و به عنوان یک فرد در مورد موضوع این جلسات، اظهار نظر و مشاوره داشته ولی عملکرد خاصی از موضع نهاد بازرسی صورت نداده است. علل این نقیصه در درجه اول به کم کاری شخص بازرس بر می گردد که نسبت به دوره ما قبل، فعالیت بی رنگی داشته است. در دوره ی ما قبل، بازرس با جلب همکاری دو نفر از اعضای جوان و فعال گروه و تشکیل کمیته بازرسی، مجموعا فعالیت نسبتا تازه، پویا و موثری در نهاد بازرسی گروه، ایجاد نمودند، از جمله به شکل منظم و هدفمند در جلسات هیئت مدیره شرکت می کردند و همچنین شرکت الزامی یکی از اعضا این کمیته، در صعودها و فعالیت های گروه موجب می شد که در جلسات منظم کمیته بازرسی، موشکافانه اموری که در گروه اتفاق می افتد و چگونگی اجرای صعودها و برنامه ریزی ها، مورد دقت و مورد تعامل با هیئت مدیره قرار گیرد و همچنین ضمن بررسی تطبیقی فعالیت های گروه با اهداف اساسنامه ای و آیین نامه های گروه روی اساسنامه گروه نیز، کار منظم صورت می گیرد تا نارسایی های آن و عدم تناسب بعضی از مفاد با شرایط روز گروه مشخص گردد، تا کمیته بازرسی بتواند در آینده تغییرات و اصلاحات مناسبی در مورد اساسنامه به مجمع عمومی محترم گروه پیشنهاد نماید، ولی متاسفانه ما در این دوره، علیرغم اینکه، مجمع عمومی محترم همان بازرس دوره قبلی را مجددا انتخاب نموده بود، هیچکدام از این امور و اهداف تکرار و دنبال نشد و کار جدی به فرداها موکول گردید و چشم بهم زدیم و یکسال گذشت و دوره به پایان رسید و کارنامه اینجانب همین انتقادیست که به نهاد بازرسی می شود.

آقای عباسی در ادامه در راستای عملکرد بازرس افزود: البته علل متعددی باعث شد که کم کاری بازرسی در این دوره خیلی مشهود نگردد و این نقیصه از چشم گروه و اعضای آن تا حدی پنهان مانده و یا مورد اغماض قرار گیرد که اشاره به اهم این علل، خالی از لطف نیست، از آن جمله، پر کار بودن اعضا گروه و نقش موثر و آگاهانه هیئت مدیره در تقسیم کار و ایجاد ساختار و روابط مناسبی که انگیزه پذیرش مسئولیت و مشارکت در پیشبرد کارهای گروهی را، حتی برای اعضا تازه پیوسته نیز بسیار بالا ببرد. در نتیجه، مشارکت بالا و صمیمانه اعضا گروه در پیشبرد امور گروه، سامانی به امور می داد که وجود نهاد بازرسی، (مخصوصا با مفهمومی که در اساسنامه از آن منعکس است) خیلی ضروری به نظر نرسد و وجودش تا حدودی به عنوان تشریفات رعایت موازین اساسنامه تلقی شود.

گزارش بازرس با اشاره به مفهوم اساسنامه از بازرس در راستای علل برشمرده بدین شرح ادامه یافت: "در مورد وظایف بازرس در اساسنامه گروه، اشارات مبهم و محدود و ناقصی وجود دارد، آنچه که اساسنامه در مورد وظایف و نقش بازرس در گروه ما صراحت دارد، عمدتا به عنوان بررسی کننده دفاتر و اسناد مالی، برای مراقبت از سوء استفاده های مالی و رسیدگی به شکایات اعضا از هیئت مدیره و یا حداکثر رسیدگی انتقاداتی که خصلت شکایت پیدا کرده اند می باشد، در مورد اول، یعنی سوء استفاده مالی، باید گفت در تمام عمر گروه دامون، مسئولین و دست اندر کاران گروه، علاوه بر اینکه حق عضویت و هزینه های شرکت در برنامه ها را تمام و کمال پرداخته اند، بخشی از هزینه های جاری گروه را خودشان متحمل می شدند و می شوند که هیچگاه به حساب نیاورده و کمتر حتی انعکاس می دادند و اکنون هم همینگونه است، لذا بازرسی اسناد مالی، هیچگاه نقش مثبت و آورده ای در راستای فعالیت گروه نداشته و ندارد، آنچه می ماند وجود شکایات و امثالهم است که البته اگر شکایتی نباشد، موردی هم برای فعالیت بازرس به نظر نمی رسد. در صورتیکه مجمع عمومی به عنوان بالاترین نهاد گروه، همانگونه که اداره گروه را طی یک دوره به هیئت مدیره انتخابی خود واگذار می کند، حق نظارت و کنترل خود در آن دوره را به بازرس تفویض می نماید و مناسبترین تعبیر آنست که هیئت مدیره انتخابی و بازرس انتخابی مجمع، باید به مثابه دو بال یک پرنده برای پرواز او تلقی گردند، بنابراین نقش بازرس، نقش پویا و مستقلی است که هر لحظه حرکت گروه و تحقق اهداف اساسنامه ای و ارتقاء اهداف، رشد کمی و کیفی گروه و هدفمندی آن را رصد می کند و عوامل و عناصر بازدارنده و اصطکاک هایی که منجر به کندی و ناموزونی می شود، مورد شناسایی قرار می دهد و بدینگونه با تعامل، هیئت مدیره را یاری می دهد تا با چاره اندیشی و برنامه ریزی و تصمیمات پیشگیرانه، مدیریت همه جانبه تری را محقق سازد.

نارسایی های دیگری هم در اساسنامه ما وجود دارد و واقعیت آنست که این اساسنامه در یازده سال قبل تهیه شده و طبیعی است که جوابگوی وضعیت امروزی گروه نباشد، لذا مجمع عمومی محترم را به اهمیت این موضوع جلب نموده و تقاضا دارم به انتخاب بازرس جدی تر برخورد نماید و مشخصا از بازرس جدید و هیئت مدیره انتخابی مداقه و پیشنهادهای مفید برای تغییر اساسنامه را مورد مطالبه قرار دهد.

آقای عباسی  با اشاره به این نکنه که : "البته در مورد یک چالش آینده و پنهان گروه، مربوط به ارتقا فنی گروه و چند مورد دیگر نیز توضیحاتی داشتم که خیلی ضروری نیست و با توجه به کمبود وقت و اشتیاق مجمع برای انجام انتخابات، آنرا به بازرس محترم آینده انتقال خواهم داد." صحبتهایشان را به پایان رساندند.

بعد از صحبتهای آقای عباسی به عنوان بازرس، تریبون آزاد در اختیار حاضرین قرار گرفت تا اگر صحبتی دارند در مجمع مطرح نمایند که در بین حضار، آقای حسین صالحی سخنانی را در ارتباط با " مسیری برای رسیدن به شخصیت مستقل و توانایی ناخودآگاه" به شرح ذیل برای حاضرین ایراد نمودند.


"آیا می توان در هر عرصه ای به آنچه در فوق گفته شد دست یافت؟ و یا چگونه بستری، می تواند راه رسیدن به این توانایی را هموار کند؟ ... به هر حال هر چند در مراحل زندگی در گروهی بزرگ (اجتماع) قرار داریم- اما در دوره هایی از زندگی، گرایش یا گرایش های ورزشی خواهیم داشت که این عرصه ما را به سوی گروه کوهنوردی و زیر مجموعه آن می کشاند، لذا برای فرد دارای اهمیت خواهد بود، چون در این چارچوب جدای از خانواده متکی بر اعمال مستقلی که از طرف خود بروز می دهد تکیه خواهد کرد، چون با آموزه ها و شناخت و پذیرش مسئولیت نقش ایفا می کند. لیکن در این مسیر به شکل دادن شخصیت با اتکاء به خود در گروه و برای گروه خواهد بود- چه بسا که این فرد برای ایفاء نقش در جامعه نیز آماده شود- یک فرد با روآوری به عضویت در گروه ورزشی (در اینجا کوهنوردی) که واسطه ایست میان زندگی فرد در خانواده و زندگی وی در جامعه نقش ایفا خواهد کرد- و کشش و گرایش به عمل مستقل، او را به سوی افراد یا گروه همراه کرده و تا حد زیادی به صورت هدفدار در کنار گروه کوهنوردی قرار می گیرد و به فعالیت می پردازد- در اینجاست که نه تنها گروه کوهنوردی مجرایی برای اجتماعی شدن اوست بلکه جایگاه و بستریست که از این طریق- جهت گیری- برخورد و عمل خواهد نمود. و یا به طریق دیگر فرد در کار و زندگی گروهی، که فعالیت می کند در میدان پذیرش مسئولیت و برخورد با گروه ها و افراد با سئوال و انتقاد مواجه می شود، در حقیقت زندگی در اجتماع بزرگتر را تجربه می کند و این روند او را از پله های ناتوانی یعنی ناتوانی ناخودآگاه و سپس ناتوانی خودآگاه و در ادامه به سوی توانایی خودآگاه و بالاخره توانایی ناخود آگاه سوق می دهد. و این خود نمود سرپرستیست . پس بسوی هدایت و سرپرستی گام برداشته و در این مسیر با رویکردی عمیق تر به حرکت ادامه دهیم."

در ادامه مجمع، مراسم تقدیر از اعضای فعال برگزار گردید.

آقای "محمد کاظمی" به خاطر راهنمای خوب و خوش اخلاق برنامه های دامون طی 1 سال گذشته.

آقای "بهروز رسولی" به عنوان سرپرست، حامی و مشوق گروه

خانم "فریده پاغنده" به عنوان امدادگر فعال و پرتلاش گروه در صعود به قله سبلان

پس از آن مجمع، وارد مرحله ی انتخابات شد که مسئولیت اجرای مجمع و انتخابات به (آقایان: "داوود عبـــــــاسی "، "فربرز صیاد اوغلی"، "عیسی مرادیان"، " رضا امکچی"، غلامرضا راوند" و خانم "نسودی") واگذار گردید.

مجریان برنامه از راست به چپ: (غلامرضا راوند: گروه ناتشکوه املش)، داوود عباسی( پیشکسوت)، فریبرز صیاد اوغلی (گروه نینجای سبز)، عیسی مرادیان(پیشکسوت)، رضا امکچی(پیشکسوت) و خانم نسودی (گروه افرا تنکابن)

 

کاندیدای دوره ی هفتم هیئت مدیره دامون :             "سمیرا عالی، محمد امین معصومی، مینا نوری زاد، رویا نجار باشی، حمید نور بخش، رضا عباسپور، بهروز رسولی، محسن باشتین و

کاندیدای بازرس دوره هفتم: "نیما سپاسخواه و مجید حق بین  بودند. که نهایتا نتیجه اعضای برگزیده بدین شرح اعلام گردید.


بهروز رسولی                      :                             38          رای

مینا نوری زاد                       :                             32          رای

سمیرا عالی                       :                             29          رای

حمید نوربخش                   :                               24          رای

رضا عباسپور                       :                              20          رای

رویا نجارباشی (علی البدل)     :                             17          رای

امیر داداشی (علی البدل)    : 18         رای


نیما سپاسخواه (بازرس)           :                           26           رای

مجید حق بین (علی البدل بازرس):                          11           رای

و سرانجام "هفتمین مجمع عمومی گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی" پس از گرفتن یک عکس دسته جمعی پایان یافت.

با سپاس

مینا نوری زاد

دیدگاه‌ها   

+5 #3 مینا نوری زاد 1393-08-12 13:14
ممنون آقای صدری
جا داره از توجهی که به مطالب سایت می کنید تشکر کنم و اینکه نسبت به گفته ها و ناگفته ها حساس هستید ممنونم..جاتون هم در مجمع خیلی خالی بود...
کاش از عملکرد هیئت در سالهای گذشته گزارش مکتوب داشتیم...
نقل قول کردن
+5 #2 علیرضا صدری 1393-08-10 13:13
با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیزم ، ممنونم که یادی هم از من کردید و چقدر متاسف شدم که امسال نتوانستم در جمع شما باشم .
نمی توانم ناگفته بگذارم که وقتی گزارش مجمع را می خواندم آزرده شدم از اینکه جا به جا از عدم کارایی هیات گذشته سخن به میان آمده بود . همانطور که در جایی دیگر هم گفته ام صحبت در این مورد بسیار است ، ولی در هر صورت من فکر می کنم به نیکی یاد کردن از گذشتگان به صواب نزدیکتر است ، به امید آنکه آیندگان از ما به نیکی یاد کنند .
جاویدان سرافراز باشید
نقل قول کردن
+6 #1 سمیرا 1393-08-06 05:21
سلام و ممنون از خانم نوری زاد و سایر دوستانی که در این برنامه زحمت کشیدند...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز648
دیروز1001
هفته جاری648
ماه جاری28169
کل بازدید1585005

تعداد افراد آنلاین
17
نفر

آدرس گروه