تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

باد نوردی! در شاه معلم ( 21 و 22 اسفند 93 )

تلاشی برای شاه معلم ( 3058 متر )

تاریخ اجرا: 21 و 22 اسفند 93

سرپرست: بهروز رسولی ( در نبود سرپرست برنامه در تاریخ مذکور آقای رسولی عهده دار این مسئولیت شدند. )

جلودار: مینا نوری زاد         عقب دار: مهدی ژرفی

اعضای شرکت کننده: رویا نجار باشی- زهرا نوربخش- فروغ صادقی به همراه دختر خاله شان- محسن باشتین به همراه خانم و دخترشان ماهک- محسن اکبری- مازیار عزیزی- حمید نور بخش- غلام رضا راوند- مینا نوری زاد- مهدی ژرفی- امیر داداشی- بهروز رسولی- حامد گنجی و رضا عباسپور ساعت 10 صبح به دوستان در ماسوله ملحق شدند.

نفرات شرکت کننده در صعود: مینا نوری زاد- غلام رضا راوند- مهدی ژرفی- امیر داداشی- بهروز رسولی

( سمیرا عالی- دانیال امام چاهی- علی ستوده- حجت جعفری به همراه آقای فرهنگی صبح جمعه برای صعود و ملحق شدن به بچه های دامون به راه افتادند. )

پنجشنبه 21 اسفند 93 :


ساعت 3:30 ظهر دوستان در کار آموزی سوار ماشین شدند و انزلی را به مقصد ماسوله ترک کردند. طبق زمان بندی که از سرپرست گرفته شد قرار شد یک تیم 5 نفره ساعت 5:00 صبح جمعه شروع به صعود کند.

جمعه 22 اسفند 93 :

اینجانب  روز جمعه طی تماسی که با آقای رسولی در ساعت 5:15 صبح گرفتم  ایشان گفتند که تازه شروع به حرکت کرده اند. ما به  همراه آقای فرهنگی ساعت 5:30 در فومن بودیم و پس از خوردن صبحانه به راه افتادیم. ساعت 6:55 در ماسوله بودیم و در ساعت 7:15 از جاده پایین امامزاده در ماسوله صعود را آغاز کردیم. هوای خوبی در پیش نداشتیم. طبق سایت هواشناسی که روز قبل دیده بودم در خود ماسوله سرعت باد 7 کیلومتر بر ساعت بود ولی در بالا با بادی شدید به همراه بوران برف مواجه شدیم.

کم کم با بادی شدید در مسیر روبرو شدیم و شدت آن بیشتر می شد. ساعت 8:35 به جاده دوریکله و پناهگاه آنجا رسیدیم. در این جا بود که دانه های برف با وزش بسیار شدید باد به صورت هایمان می خورد و سوزشی دردناک ایجاد می کرد. همچنان با باد  در مقابله بودیم. در کنار تک درخت دقایقی برای پوشیدن لباس ایستادیم. رو به باد و بوران همچنان پیش می رفتیم. باد از سرعتمان کاسته بود. مسیر دره را از بالای تخته سنگ ها پیمودیم. در این قسمت شدت باد به قدری بود که من چند باری افتاده و دوباره هنگام بلند شدن با وزش تند باد می افتادم. خلاصه از این قسمت به سلامتی گذر کردیم. پس از رسیدن به هفتی , کمی بالاتر کنار تک درخت دقایقی برای استراحت و خوردن تنقلات ایستادیم. آقای جعفری جلوتر به حرکت ادامه دادند. در این جا دوستان دامونیمان را بر روی یال ابتدایی دیدیم. حدود 40 دقیقه ای با آنها فاصله داشتیم. پس از صحبتی که آقای فرهنگی با ما کردند و نظر جمعی تصمیم گرفته شد که برگردیم و ادامه صعود برای ما با این تجهیزات به صلاح نیست. ساعت 9:55 است و ما به سمت پایین و رفتن به پناهگاه به راه می افتیم. ساعت 10:30 به پناهگاه پایین دوریکله می رسیم. آقای پور پاک نیا از کوهنوردان قدیمی با چای و آتشی که در بخاری هیزمی روشن کرده بودند از ما استقبال کردند. دو نفر از اعضای گروه آرش رشت نیز در پناهگاه بودند. برای استراحت و منتظر شدن برای برگشت گروه دامون آنجا ماندیم. منتظر بچه ها بودم تا وقتی که برسند آز آنها هنگام رسیدن عکس بگیرم. نگاهم رو به بالا بود ولی دیده نمی شدند. شاید حدود 45 دقیقه گذشت که آقای حجت جعفری به پناهگاه رسید و گفت بچه ها در حال برگشت هستند و برای استراحت توقفی کرده و سپس به راه می افتند.

ساعت حدود 11:20 بود که بچه ها را در دور دست و در حال فرود دیدم. ساعت 11:55 بچه ها به پناهگاه رسیدند و همگی به آنها تبریک گفتیم که با این شرایط جوی تا ارتفاع حدود 1900 متر رفته بودند. پس از رسیدن بچه ها آقایان:  فرهنگی – جعفری- ستوده خداحافظی کرده و به سمت ماسوله راه افتادند. من و آقا دانیال تصمیم داشتیم با گروه برگردیم. پس از حدود نیم ساعتی که بچه ها استراحت کردند و خداحافظی با دوستانمان در پناهگاه , در ساعت 12:25 حرکت کردیم.

زمان های بچه ها که توسط آقای رسولی ثبت شد و گویا در مسیر آموزش مسیر یابی هم انجام شد به این صورت بود: 5:15 شروع صعود- 5:55 امامزاده- 7:20 پناهگاه- 10:00 یال و پایان صعود- 11:55 پناهگاه

در ساعت 1:30 ظهر به امامزاده و 1:47 به جاده رسیدیم و به سمت خانه ای که بچه ها شب قبل گرفته بودند رفتیم تا استراحتی در آنجا داشته باشیم.

پس از گشت و گذار در بازار ماسوله در ساعت 6:00 به سمت انزلی حرکت کردیم. با تشکر بسیار از آقای فرهنگی و آقای رسولی. این برنامه شرایطی داشت که ما را با هوای بسیار بد و متغیر در کوهستان آشنا کرد و اینکه همواره هوا خوب و مساعد نیست و باید برای چنین شرایطی همیشه آماده باشیم.... ولی چه این شرایط جوی باشد چه هوای خوب و مساعد , کوهستان همیشه و همیشه زیباست...

شاد و سلامت باشید

عالی

جهت دریافت فایل کلیک کنید.

دیدگاه‌ها   

0 #5 سمیرا 1394-01-20 06:39
سلام آقای تاج بر. خوب هستید. ما هم از سمت شما خاطرات خوبی داریم. مسیر سی پشت که من و گلریز و خانم رحیمیان آمده بودیم بسیار بسیار زیبا بود...
نقل قول کردن
0 #4 احسان تاج 1394-01-17 15:21
درود بر دامونیهای عزیز
با دیدن عکسهاتون کلی خاطره شیرین تو ذهنم اومد
امیدوارم هر چه زودتر خدمتم تموم بشه و بتونم یه برنامه دیگه درکنارتون باشم.
البته اگه سمت شرق گیلان تشریف بیارید که خیلی خوشحالتر میشم :)
دلتون سماموس نمیخواد ؟ ;-)
نقل قول کردن
0 #3 امیرحسین ره 1393-12-26 20:46
سلام خانوم عالی,بله خیلی دوس داشتم این برنامه رو بیام,ولی چون بابام تونست همون روز مرخصی بگیره بخاطر همون جاتون خالی رفتیم خرید لباس و نشد ک بیام.انشالا از این ب بعد همه برنامه هارو سعی میکنم بیام :)
نقل قول کردن
0 #2 سمیرا 1393-12-26 04:48
سلام آقای ره. چرا نیومدید... هفته قبل خیلی اشتیاق داشتید واسه این برنامه. به هر حال جای دوستان همنورد خالی بود...
نقل قول کردن
+1 #1 امیرحسین ره 1393-12-25 20:33
سلام ب همه دوستان دوست داشتنی.
ی تبریک ویژه و خداقوت ب همه دوستانی ک تونستند تو اون شرایط صعود کنند.
راستی جای منو خالی کردید یا ن؟؟؟ خانوم عالی گزارشتون فوق العاده بود ایول.و ی خدا قوت ویژه ب آقای رسولی بابت هدایت این برنامه. :) :)
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز645
دیروز1001
هفته جاری645
ماه جاری28166
کل بازدید1585002

تعداد افراد آنلاین
22
نفر

آدرس گروه