تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

شاه معلم به جای سماموس (14 خرداد 94 )

 

گزارش برنامه شاه معلم (3058 متر) که به جای برنامه سماموس (از مسیر سی پشت) اجرا شد

تاریخ اجرا: 14 خرداد 94

سرپرست: حامد گنجی

همنوردان: سمیرا عالی- حامد گنجی- بهروز رسولی- رضا نوذری- محمد امین معصومی- مهدی ژرفی- حمید نوربخش

( برنامه دو روزه سماموس به علت تعداد کم نفرات با تصمیم کمیته فنی و سرپرست برنامه اجرا نشد و شاه معلم جایگزین آن شد )

به نام خالق هستی

صعود به شاه معلم همیشه زیباست ... آنجا که این کوه استوار گاه با باد های سهمگینش تو را بر فراز خود می خواند و گاهی هم با نسیمی ملایم و آفتابی تند بر دامنه های بی آب و درختش ... آری این قله زیباست چون مقاوم است و پایدار ... چون بر فرازش می توانی ابر ها را با دست بگیری ... فاصله ای نیست بین تو و آسمان زیبای بالای سرت ... آنجاست که دیدن سنگچین های زیبای روی قله خستگی صعود را از تنت می زداید و شاه قله ها آرام و با صلابت در انتظار رسیدن توست....

پنجشنبه ، 14 خرداد

صعود ما از جبهه جنوبی ( دولیچال ) از ماسوله و برگشت از مسیرشمالی ( مسیر پناهگاه و چشمه ) بود.

خروج از انزلی: 4:45 - لار چشمه : 5:56 - ماسوله : 6:02  پای امامزاده: 6:43

امامزاده و صرف صبحانه: 6:50 -   حرکت از امامزاده: 7:06   رسیدن به به پناهگاه (کلبه دوریکله) : 8:40   به علت نامساعد بودن حال یکی از همنوردان حدود 40 دقیقه ای در آن جا ماندیم. یک گروه از جبهه شرقی ( مسیر خط الراس ) در حال صعود بود. در ساعت 9:17 در مسیر جاده خاکی به سمت چشمه دولیچال حرکت کردیم.

ماشین های راه سازی در حال درست کردن مسیر بودند گویا قرار است این مسیر آسفالت شود و برای کسانی که به خلخال می روند بسیار مناسب می شود ولی افسوس که طبیعت بکر کوهستان به مرور نابود می شود و فکر می کنم این کار موجب تخریب دامنه های پایین کوه می شود.

خوب باید دید با این خیل عظیم جمعیت و رشد شهر ها چه راه حلی می توان اندیشید و نمونه دیگر آن سدی که در مسیر جاده دوران در پونل در حال ساخت است. واقعا چه باید کرد؟؟؟؟

رسیدن به چشمه دولیچال: 10:00       نوشیدن آب و سپس حرکت در ساعت: 10:17  

مسیر سمت چپ در کنار جاده را بالا می کشیم. پس از مدتی رفتن یکی از دوستان تصمیم به بازگشت می گیرد و با تصمیم سر پرست نفری همراه او به پایین بر می گردد. ساعت 11:54 به هفتی می رسیم. ( این مکان از دور به شکل هفت است) حدود 20 دقیقه ای استراحت کرده و به راه می افتیم.

زیر گرمای شدید و اندک بادی که گاه می وزید در ساعت 1:30 در ارتفاعی بالاتر از پاگرد بودیم. عده ای از دوستان گروه چکاد رشت را دیدیم که از یک برنامه دو روزه در حال برگشت بودند.

در این جا به گروهی که در دوریکله دیده بودیم ، بر خوردیم. آنها یک گروه خانم ها با سه یا چهار آقا بودند که از ساری آمده بودند. در ساعت 2:07 به قله رسیدیم.

غذایی خورده و پس از استراحت و عکس گرفتن در ساعت 2:55 به راه افتادیم.

در ساعت 4:20 به چشمه اول رسیدیم در آن گرمای شدید دست و رویی شسته و آبی نوشیده و 4:40 به راه افتادیم. اندکی بعد چشمه دوم و در ساعت 5:05 به چشمه سوم و کلبه ای که آنجاست رسیدیم. در شیب ملایم مسیر به حرکت ادامه دادیم و وارد پاکوب جنگلی شدیم. یک جا به جای اینکه به بالا و راست برویم به سمت چپ و پایین منحرف شدیم که حدود نیم ساعتی طول کشید که در مسیر اصلی قرار بگیریم. سر انجام وارد مسیر دوریکله شدیم و در ساعت 6:40 در کنار جاده دوریکله بودیم. با تصمیم سرپرست قرار شد جاده را با وانت برویم پس منتظر یک وانت خالی در آن جاده خاکی ماندیم. دو یا سه وانت رد شدند که پر بودند وانتی نزدیک شد که پشت آن دو عدد دوچرخه و دو نفر نشسته بودند راننده مهربان وانت که با همسر و فرزندش بود گفت اگر جا می شوید سوار شید و ما هم از خدا خواسته سوار شدیم. خلاصه دو سه نفر سر پا و بقیه نشسته به راه افتادیم. پس از بیست دقیقه حرکت گویا موتور داغ کرده بود و همه پیاده شدیم و پس از تشکر از آقای راننده و همسرش به سمت ماسوله راه افتادیم. حدود یک ربع الی بیست دقیقه بعد به ماسوله رسیدیم. ( مسیر جاده ای دوریکله با ماشین تقریبا نیم ساعت می شود.)

با تشکر از سرپرست برنامه

تا صعودی دیگر به شاه معلم

شاد باشید و سلامت

عالی

 

 جهت دریافت فایل کلیک کنید.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز57
دیروز1179
هفته جاری7359
ماه جاری21223
کل بازدید1209753

تعداد افراد آنلاین
18
نفر

آدرس گروه