تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

تروشوم در باد ( 25 فروردین 96 )

گزارش صعود به قله 2500 متری تروشوم ( 25 فروردین 96 ) :

سرپرست: بهروز رسولی

راهنما: محمد کاظمی

جلودار: مریم تمدن

عقب دار: رضا عباسپور

کوهیاران: حامد گنجی- ارسلان باقری- میثم نورایی

تعداد: 21 نفر    نفرات صعود کننده به قله: 15 نفر

به نام آنکه هستی نام از او یافت

ناگهان باد وزید... خس و خاشاک به ناگه برخاست... علف دشت به یک سو خم شد... آبگیر کوچک موج گرفت... اندکی تند گهی آهسته ̜  می رفتیم... در دل باد اسیری بودیم همچو ساری در باد... بر سر یال شتابان رفتیم... پشت سنگ قله در امان از وزش باد به شکرانه این سرسختی دست بر پرچم و بالا بردیم... تا بگوییم درست است که لذت همه در رفتن ماست.. لیک مقصد نیز خود یک هدف است و رسیدن به هدف آرزوی تک تک ماست ...

جمعه 25 فروردین:

ساعت 4:30 از انزلی خارج شدیم. برنامه ما صعود به قله تروشوم از مسیر لار چشمه و روستای زودل بود. طبق سایت هواشناسی هوا ابری و باد شدیدی داشتیم که در صبح برای ماسوله 18 کیلو متر برساعت و بعد از ظهر حدود 26 کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده بود که در ارتفاعات کوهستان مسلما بیشتر بود.

ساعت 7:00 در کنار پل لار چشمه ماسوله بودیم. پس از صحبت سرپرست و تعیین عوامل برنامه در ساعت 7:07 حرکت کردیم. کمی بالاتر از روستای زودل پایین در نزدیک کلبه فنس کشی شده مسیر در ساعت 7:45 برای صرف صبحانه توقف کردیم. پس از 20 دقیقه راهی شدیم.

مسیر شیب ملایمی تا روستای زودل بالا دارد و ما در ساعت 9:25 به زودل بالا و کلبه های آنجا رسیدیم. در این جا چشمه گوارایی نیز وجود دارد. گروهی از لنگرود و فومن نیز قصد صعود به تروشوم را داشتند.

پس از استراحت در ساعت 9:55 حرکت کردیم. شیب مسیر از این جا بیشتر می شود. با تصمیم سرپرست قرار شد از مسیر سمت راست که تقریبا هموار و بدون شیب است حرکت کنیم و دیگر به سمت مسیر سنگ بزرگ که دارای شیب تند است نرویم.

صدای زوزه باد در مسیر بالا دست ما شنیده می شد و چون ما در پایین دست بودیم تا چشمه زیاد اذیتی نکرد. تعداد 6 نفر از دوستان در کنار چشمه ماندند و بقیه گروه عازم قله شدیم. گروه لنگرود و فومن نیز به فاصله کمی از ما در حرکت بودند. پای قله شدت باد بسیار زیاد بود بطوریکه گاهی موجب افتادنمان می شد.

به قول یک همنورد " گیج باد " بود. سرانجام با همت همنوردان در ساعت 13:10 به سنگچین قله اول رسیدیم و آنجا پناه گرفتیم. خط الراس زیبای قماش ( گرد سایه ) زیبا به شاه معلم استوار را نظاره کردیم و پس از گرفتن عکس در ساعت 13:20 به راه افتادیم.

از مسیر شن اسکی پایین کشیدیم و باد همچنان در تکاپوی بر هم زدن تعادل ما بود و چه زیبا بود مقاومت و تلاش ما در برابر نیروی کوهستان.

پس از رسیدن به دوستان کمی پایین تر از مسیر چشمه برای صرف ناهار در ساعت 14:45 توقف کردیم و پس از 25 دقیقه یعنی 15:10 راهی شدیم. ساعت 15:55 به زودل و کلبه ها رسیدیم و برای استراحت حدود نیم ساعت توقف کردیم. پس از گرفتن عکس و خداحافظی با آن گروه که زودتر حرکت کردند ̜ راهی شدیم.

ساعت 18:10 به کنار مینی بوس رسیدیم.

به علت باد شدید نتوانستیم برنامه آموزشی را که توسط سرپرست تهیه شده بود اجرا کنیم ولی به هر حال صعود بسیار ارزشمندی بود و این تسلیم نشدن و ادامه حرکت و تلاش دوستان بسیار ستودنی بود.

با تشکر از سرپرست برنامه و همنوردان با انگیزه

شاد و سلامت باشید

عالی

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 میلاد ساحلی 1396-01-27 19:38
بسیار زیبا بود خسته نباشید همنوردان دامونی درسته نبودم این برنامه رو ولی احساس کردم با خوندن این گزارش در کنار شما صعود کردم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز851
دیروز968
هفته جاری1819
ماه جاری29340
کل بازدید1586176

تعداد افراد آنلاین
11
نفر

آدرس گروه