تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

قماش ( گردسایه ) 27 مرداد 96

برنامه گرسایه         27/05/96

 

سرپرست : مریم تمدن                       تعداد: 19 نفر                       راهنما: آقای کاظمی

نفرات شرکت کننده: خانمها زینب حسرت نیا، شیرین مرادی، نازنین ایلبیگی، تینا فیض بخشیان، سارا رستم پور، میترا تمدن، مریم تمدن، آقایان محمد کاظمی، میلاد ناصح، فرزین اصلانی، وحید روزرخ، مرتضی سپاسخواه، حامد خزانی، میثم حاجی، علی محمد پور، کیوان قویدل، امیر حسینلو، علی اسفندیاری و کیا داودی

جلودار: نازنین ایلبیگی       

کوهیاران: وحید روزرخ و زینب حسرت نیا   

عقبدار: فرزین اصلانی

ساعت 4:30 پس از سوار شدن آخرین نفر از انزلی خارج شدیم و 4:45 آقای کاظمی را در امامزاده ابراهیم سوار کرده و به طرف ماسوله به را افتادیم.. طبق صحبتی که از قبل با همنوردان انجام شد بین راه برای خرید توقف نداشتیم. در ساعت 6:45 به قهوه خانه ی ابتدای مسیر گردسایه رسیدیم. برای صبحانه یک ربع زمان داده شد. پس از آن صحبتهای سرپرست در مورد مسیر، نحوه ی اجرای برنامه و معرفی عوامل انجام شد. قبل حرکت نرمش کوتاهی نیز انجام دادیم.

از نکات جالب توجه در این برنامه حضور آقای اسفندیاری دوچرخه سوار کوهستان بود که با دوچرخه آمده بودند.

در ساعت 7:15 به سمت قله ی زیبای گردسایه به راه افتادیم. برنامه به صورت دوگانه بود و به همین دلیل با گامی کوتاه به حرکت ادامه دادیم. هوا خیلی گرم نبود ولی از همان ابتدای مسیر به شدت عرق می کردیم.

ساعت 8:30 به آبشار اشکیلت رسیدیم .

تا اینجای مسیر به علت پاکوب نامناسب استراحتی نداشتیم برای همین، جهت لذت بردن از منظره ی آبشار و استراحت 15 دقیقه در نظر گرفته شد.

پوشش گیاهی مسیر بسیار زیاد بود به طوریکه از ابتدا تا آبشار سراسر مسیر پر از بوته های تمشک بود که شاخه های خاردار آن با ما برخورد می کرد البته از تمشک های خوشمزه ی آنها هم بهره می بردیم. پس از آبشار در بیشتر مسیر شوند و گزنه داشت.

از آنجایی که قرار بود همه ی نفرات تا کلبه بیایند گام به صورتی تنظیم شد که همنوردان مشکلی نداشته باشند. در ساعت 11:40 به کلبه رسیدیم. 7 نفر در آنجا ماندند. قابل ذکر است که همه ی همنوردان تا اینجای مسیر عالی بودند و برای اینکه تیم اول با سرعت بیشتری حرکت کرده و به قله برسد همانجا ماندند که جای تشکر و قدردانی دارد.

12نفر در ساعت 12:05 به سمت قله حرکت کردیم. همه منتظر رسیدن به چشمه ی بالای کلبه و نوشیدن آب گوارای آن بودیم که متاسفانه خشک شده بود. بهرحال به مسیرمان که ازینجا شیب بیشتری داشت ادامه دادیم. مسیر پر بود از گلهایی مثل گل زعفران. مه هم کم کم داشت پایین می آمد و به ما می رسید. چشم از دیدن آن همه زیبایی سیر نمی شد.

حرکتمان را در مه ادامه دادیم تا به یال رسیدیم و در نهایت ساعت 13:55 زیر قله ی سنگی گردسایه بودیم. به دلیل کمبود زمان بالای قله نرفته و همانجا پایان صعود اعلام شد.

پس از خوردن نهار و گرفتن عکس دسته جمعی در ساعت 14:25 مسیر برگشت رو در پیش گرفتیم.بعضی از همنوردان بار اول بود که در برنامه ی فنی شرکت می کردند و موقغ برگشت به زمان بیشتری نیاز داشتند. ساعت 15:55 به کلبه رسیده و پس از پیوستن سایر دوستانمان و صرف تنقلات در کنار هم عکسی به یادگار گرفته و حرکت کردیم. سرانجام در ساعت 19:55 به قهوه خانه رسیدیم.

 

در پایان از راهنمای برنامه آقای کاظمی ،عوامل برنامه و تک تک همنوردان عزیز شرکت کننده در برنامه تشکر می کنم که بسیار بسیار عالی بودند و نهایت همکاری رو داشتند و به موجب آن یک صعود عالی را رقم زدند.

                                                                             مریم تمدن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز616
دیروز754
هفته جاری1370
ماه جاری31105
کل بازدید1466024

تعداد افراد آنلاین
10
نفر

آدرس گروه