تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

للندیز-کله قندی (28 مهر 96)

به نام خدا

برنامه للندیز - کله قندی

 

به نام خدا

گزارش برنامه للندیز - کله قندی

 

تاریخ اجراء:  جمعه  ۲۸ مهر ۹۶

 

نوع برنامه: دوگانه( کوهپیمایی و فنی)

 

تعداد اعضاء:

 

سرپرست برنامه: رضا عباس پور

 

وضعیت جوی: صاف و آفتابی

 

معرفی منطقه:

ییلاق للندیز یکی از مناطق ییلاقی و جنگلی زیبای استان گیلان است که در نزدیکی ماسوله قرار دارد. مسیر این ییلاق پیاده روی است و با سرعت متوسط حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد. شیب مسیر در بیشتر نقاط زیاد بوده و آمادگی جسمی متوسطی برای طی مسیر نیاز دارد.

ییلاق للندیز از تعدادی کلبه روستایی و عشایری تشکیل شده که به کار چوپانی و گله داری مشغول هستند. جز یک قهوه خانه کوچک و یک چشمه آب امکانات دیگری در ییلاق وجود ندارد.

قله کله قندی( قند کله) یکی از قلل مهم ۵گانه ماسوله میباشد. کله قندی با ارتفاع ۲۴۸۰ متر در جهت جنوبی شهرک ماسوله قرار دارد، صعود به این قله معمولا از ۲ مسیر   للندیز و  ایلات زمین - کوه بن صورت میگیرد، که مسیر انتخاب شده گروه دامون یال للندیز بود، این مسیر دارای شیب نسبتا تندی است، و نیاز به آمادگی جسمانی کامل می باشد. نام قله به علت شکل ظاهری آن کله قندی نامیده شده است.

 

گزارش برنامه:

طبق برنامه ریزی قبلی مینی بوس ها رأس ساعت ۴:۳۰ در محل مورد نظر حاضر و حرکت کردند.

 ساعت 5:10 خروج از انزلی.

 ساعت ۶:۴۵ دقیقه توقف در فومن جهت خرید به مدت ۱۵ دقیقه.

ساعت ۷:۵۰ رسیدن به شهرک تاریخی ماسوله و توقف مینی بوس ها در ورودی شهرک.

ساعت ۸:۰۵ حرکت از فرعی سمت چپ ماسوله به سمت للندیز.

 ساعت۸:۱۵ صحبتهای توجیهی سرپرست ( که برنامه به صورت دوگانه برگزار می شود، و اعضاء آماده گروه برای صعود به قله کله قندی  در طول مسیر مشخص میشوند و دیگر اعضای گروه در دشت للندیز  توقف می کنند) و معرفی عوامل برنامه:

 

جلودار: آقای سعید احدی.

عقب دار: امیر ارسلان باقری.

کوهیاران بانوان: خانوم ها نازنین ایلبیگی و محدثه ایلبیگی.

کوهیاران آقایان: حامد گنجی، رضا نوزری و علی ساجدی.

 

ساعت ۸:۲۵ حرکت مجدد. ساعت ۹ بعد از ۴۵ دقیقه پیاده روی توقف در محلی زیبا و کنار رودخانه جهت صرف صبحانه. بعد از صرف صبحانه سرپرست تیم به دلیل عقب بودن از زمان برنامه، و کند بودن تعدادی از افراد، و همچنین طولانی بودن مسیر و امکان برخورد به تاریکی، تصمیم میگیرد تغییری در برنامه ایجاد کند ، و قبل از رسیدن به دشت للندیز تیم صعود را جدا کرده و به سمت قله با سرعت بیشتری حرکت کنند ، و تیم دیگر به آرامی به سمت للندیز برود.

 ساعت ۹:۳۵ حرکت تیم فنی از محل صبحانه حرکت میکند. ساعت ۱۰:۱۵ رسیدن به دشت للندیز و توقف جهت صرف چای و استراحت در قهوه خانه  ای با صفا با نام ( کنه چمه للندیز)

ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه حرکت از للندیز به سمت قله.

 

( لازم به ذکر است که طبق برنامه ریزی های قبلی توسط سرپرست، یک تیم کوهنوردی از مراغه قرار شد از دشت للندیز تا مقداری از مسیر کله قندی را بصورت مشترک با گروه کوهنوردی دامون صعود کند).

ساعت ۱۱:۱۵ استراحت در محلی زیبا در کنار کلبه ای با صفا. ( در این زمان تیم مراغه تصمیم به جدا شدن و برگشت به سمت للندیز میگیرد، همچنین ۲ تن از اعضاء دامون که خسته شده بودن هم با دوستان مراغه ای به سمت للندیز باز.میگردند

 ساعت ۱۱:۲۵ بعد از استراحت ۱۰ دقیقه ای شروع به حرکت مجدد به سمت یال.(از این ساعت ، سرپرست برنامه فاصله بین استراحتها رو به دلیل نداشتن زمان کم کرد، و توقف ها هم بسیار کوتاه بود، بسیاری از دوستان که بار اولشون بود در یک صعود فنی شرکت میکردند به سختی حرکت میکردند ، اما با اراده قوی که داشتنن ناامید نمیشدند و با تشویق های مداوم سرپرست و دیگر اعضاء گروه به مسیرشون ادامه میدادند.

 

۲۰ دقیقه آخر برنامه شیب بسیار تند شده بود و صعود هم سختر ، اما تمام اعضاء گروه با قدرت تمام ساعت ۱۳:۳۵ دقیقه به قله کله قندی صعود کردند. به نظر بسیاری از دوستان قله کله قندی یکی از زیباترین قلل استان گیلان هستش و از بالای قله شاهد مناظر بسیار زیبایی خواهید بود.

 

بنا بر تصمیم سرپرست ۲۰ دقیقه زمان توقف برای عکس و لذت بردن از قله داشتیم، و باید به سرعت برمیگشتیم تا باتاریکی و مه مواجه نشیم، بعد از گرفتن عکس دسته جمعی ساعت ۱۳:۵۵ دقیقه تیم حرکت به سمت پایین رو آغاز کرد.

 ساعت  ۱۴:۳۰توقف جهت صرف نهار و توقف ۲۰ دقیقه ای.

 ساعت ۱۷ رسیدن به دشت للندیز و توقف مجدد در چایخانه للندیز.( طبق تماس های بیسیمی بین سرپرست و تیمی که در دشت للندیز توقف کرده بود ، تصمیم بر این شد ، که تیمی که در للندیز توقف کرده بود زودتر به سمت ماسوله حرکت کند)

 

 

 

ساعت ۱۷:۲۰ حرکت از للندیز به سمت ماسوله.

 ساعت ۱۷:۴۵ تاریک شدن هوا، و حرکت با کمک هدلایت ها.

 ساعت ۱۸:۵۰ رسید به شهرک ماسوله و پیوستن به دیگر اعضاء گروه. (۲۰ دقیقه توقف جهت استراحت در شهرک ماسوله)

 ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه رسیدن به مینی بوس ها و حرکت به سمت انزلی.

 ساعت ۲۰ توقف در فومن جهت خرید.

 ساعت ۲۱:۳۰رسیدن به انزلی.

 نویسنده : سیامک اشکان زاده

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز867
دیروز968
هفته جاری1835
ماه جاری29356
کل بازدید1586192

تعداد افراد آنلاین
19
نفر

آدرس گروه