تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

گاوکل ( 2 آذر 97 )

به نام خدا

برنامه گاوکل به جای سیانوسر :

تاریخ اجرا: 97/9/2

سرپرست: علی ساجدی

راهنما: داوود کریم بخش

جلودار: مریم پور نعمت

عقب دار: سیامک اشکانزاده

کوهیاران: سوگند عسگری - عرفان خوشدل

بر اساس بارندگی های پاییز امسال در منطقه تالش و صحبت با راهنما در تالش برنامه سیانوسر که قرار بود مشترک برگزار شود به قله گاوکل در منجیل تغییر یافت. پس از سوار شدن همنوردان در ساعت 5:10 از انزلی خارج شدیم. در ساعت 6:05 آخرین نفر را در رشت سوار کردیم. در ساعت 7:00 در امام زاده هاشم حدود یک ربع توقف کرده و بعد به سمت منجیل حرکت کردیم. هوا ابری بود و در ساعت 8:05 به سرو زیبای هرزه ویل رسیدیم که از آثار ملی می باشد.

پس از گرفتن عکس و صحبت های سرپرست و تعیین عوامل اجرایی در ساعت 8:20 حرکت کردیم. یک ساعت بعد برای صرف صبحانه حدود بیست دقیقه ای توقف کردیم.

مسیر بسیار زیبا و چشم نواز بود و هوای زیبای پاییزی روز بسیار زیبایی را نوید می داد. جنگل های هرزه ویل در پاییز بسیار چشم نواز اند و دارای درختان جنگلی با میوه های زرشک - پسته جنگلی و اربه می باشند.

مردم محلی از اربه برای تهیه شیره خوشمزه ای به نام دوشاب استفاده می کنند. این میوه غذای حیوانات جنگل نیز می باشد. جنگل های این منطقه دارای گونه های حیوانی متفاوت نسبت به دیگر مناطق گیلان است که خرس و مار از جمله آن ها است.

گروه در ساعت 13:15 به قله رسید و همگی بالای تخته سنگ عظیم قله عکس گرفتیم و ناهار را در پایین تخته سنگ صرف کردیم. در ساعت 14:20 به سمت پایین حرکت کردیم. در انتهای مسیر و نزدیک هرزه ویل باران نم نم شروع به باریدن کرد و در نهایت ساعت 18:00 در کنار سرو بودیم. پس از استراحت و نوشیدن چای در ساعت 18:50 به سمت انزلی حرکت کردیم و 21:15 به انزلی رسیدیم.

مریم پور نعمت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز595
دیروز1367
هفته جاری6021
ماه جاری28592
کل بازدید1217122

تعداد افراد آنلاین
19
نفر

آدرس گروه