تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

کله قندی (28 تیر 98 )

گزارش صعود تیم فنی دامون به قله کله قندی، مورخ 28 تیر ماه 1398 

 

• نوع برنامه: فنی 

• تعداد اعضاء شرکت کننده: 8 تن 

• زمان برنامه: صعود به قله 4 ساعت و برگشت به مبدا 2.5 ساعت 

 

• ارکان برنامه: 

سرپرست: آقای سعید احدی راهنما: آقای عرفان خوشدل جلودار: سرکار خانم تمدن  عقب دار: آقای علیرضا سندیانی 

سایر همنوردان: علی ساجدی، وحید روزرخ، صادق موسوی و هدیه طاهری نیا 

 

• معرفی منطقه: 

قله کله قندی (ارتفاع تقریبی 2480 متر از سطح دریا) از جمله قلل معروف ماسوله به شمار می رود که وجود سنگ واره های بسیار از دوران پیشین و ابرهای متراکم بر فراز قله از مشخصه های آن محسوب می گردد. همچنین نحوه توزیع شیب این قله، به خصوص در انتهای مسیر آن به گونه ای است که بسیاری از کوهنوردان این قله را به عنوان گزینه مناسبی جهت کسب آمادگی برای صعود به سایر قلل مرتفع انتخاب می کنند. 

مسیرهای ایلات زمین (دکل مخابراتی)، کوه بن و ییلاق للندیز، از مسیرهای متداول صعود به قله کله قندی هستند. در این برنامه مسیر ایلات زمین جهت صعود تابستانه دامون به این قله انتخاب گردید. 

 

• گزارش زمان بندی و روند انجام برنامه: 

طبق زمان بندی در نظر گرفته شده، یک دستگاه مینی بوس رأس ساعت 4 بامداد از محل میدان مالا بندرانزلی شروع به حرکت کرده و پس از جایگیری تمامی همنوردان، ساعت 4:30 بامداد از انزلی به مقصد ماسوله خارج گردید. حوالی ساعت 6 صبح، توقف کوتاهی جهت صرف صبحانه همنوردان در فومن در نظر گرفته شد و نهایتا با ادامه مسیر به سوی مقصد، ساعت 7:15 صبح به شهرک ماسوله رسیدیم و گروه پس از معرفی ارکان برنامه و انجام تدارکات صعود، رأس ساعت 7:25 صبح پیمایش به سمت قله را آغاز نمود.

 

با توجه به فنی بودن برنامه، تمایل سرپرست جهت اصولی تر اجرا شدن آن و همچنین آمادگی هر چه بیشتر همنوردان، قرار بر پیمایش مسیر بیشتر و کاهش زمان استراحت در طی برنامه شد. پس از پیمایش بخشی از مسیر در هوای نسبتا گرم جنگل، ساعت8:40 به محل کلبه های جنگلی زیبایی که در مسیر قرار داشتند رسیدیم و زمان کوتاهی برای استراحت و تجدید قوای همنوردان در نظر گرفته شد. در کنار تمامی زیبایی های مسیر، اثر بارش های تابستانه اخیر گیلان بر افزایش رشد پوشش گیاهی منطقه و گسترش آن تا ارتفاعات بالاتر و شادابی جنگل به وضوح نمایان بود. پس از یک توقف ده دقیقه ای پیمایش دوباره به سمت قله آغاز گردید. حدود ساعت 10 به محل دکل مخابراتی (آنتن) رسیدیم و پس از کمی استراحت، آخرین بخش پیمایش تا قله آغاز شد. با افزایش ارتفاع از محل دکل مخابراتی تا قله، فضا مه آلود و هوا نسبتا خنک تر شد و به این ترتیب شرایط بهتری جهت صعود رقم خورد و در نهایت تمامی اعضا رأس ساعت 11:35 ظهر بر فراز قله زیبای کله قندی محصور در ابرها، حاضر شدند.

پس از استراحت، تجدید قوا و گرفتن عکس یادگاری همنوردان، به صلاح دید سرپرست برنامه، ساعت 12:20 پیمایش برگشت به دامنه آغاز و پس از گذشت دو ساعت و نیم (ساعت 15:25) به نقطه آغاز حرکت (ماسوله) رسیدیم، به سمت مینی بوس حرکت کرده و در نهایت با ورود به انزلی در ساعت 18 این برنامه دامون نیز با موفقیت و ثبت خاطراتی خوش به اتمام رسید. 

تهیه گزارش: هدیه طاهری نیا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز23
دیروز968
هفته جاری23
ماه جاری11511
کل بازدید1630806

تعداد افراد آنلاین
14
نفر

آدرس گروه