تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

آموزش برف و یخ (11بهمن 98)

گزارش برنامه آموزشی برف و یخ ۹۸.۱۱.۱۱ 

سرپرست : کمیته فنی 

راهنما : رامین شیرجهانی

جلودار : مهدیه شهسواری

عقبدار : سعید احدی

تعداد نفرات : ۱۶ تن

آموزش توسط جناب آقای میثم نورایی

اسامی نفرات شرکت کننده : مژگان دوبحری-ریحانه شاه بختی-الناز غلامی-سپیده کربلایی-مهدیه شهسواری-شیما توپچی نژاد-آیلار الهیاری-سحر اسراری-رامین شیرجهانی-ابولفضل شیرجهانی-سیامک اشکانزاده-سعید احدی-علی شاه بیگی-صادق موسوی-عرفان خوشدل

طبق تقویم،برنامه این هفته گروه کوهنوردی دامون، برنامه آموزشی برف و یخ بود.

در بامداد روز جمعه ۱۱ ام بهمن ماه و در ساعت ۵.۳۰ مینی بوس برای سوار کردن اولین نفر وارد انزلی شد و پس سوار کردن تمامی همنوردان در ساعت ۶ بامداد از انزلی خارج شدیم و مسیر ماسوله را در پیش گرفتیم.

در ساعت ۷.۳۰ به فومن رسیدیم و در آنجا برای خرید وسایل توقف کوتاهی داشتیم و بعد از آن در ساعت ۸.۵۰ به ماسوله رسیدیم.

هوا در ماسوله آفتابی بود و باد سرد زیادی میوزید که نشان از وجود بادهای شدید در ارتفاعات بالاتر بود.

پس از حاضر شدن نفرات ، آقای میثم نورایی که برای آموزش گروه قبول زحمت نمودند نیز به جمع ما پیوست.

در ادامه به سمت محل مورد نظر برای آموزش حرکت کردیم و مسیر معروف به مسیر کوه روبار (مسیر منتهی به قله های لاسه سر و گدوک) را در پیش گرفتیم.

پس از کمی پیمایش، نشانه های برف در مسیرمان نمایان گشت و بعد از حدود نیم ساعت دیگر مسیرمان برفی شده بود و باد نیز در بعضی از نقاط شدت میافت.

حدود ساعت ده به چشمه معروفی که در مسیر کوه روبار قرار دارد رسیدیم و از آنجا به سمت چپ تغییر مسیر دادیم و به کلبه های نزدیک چشمه رسیدیم.

با توجه به وجود حجم زیاد برف در منطقه و مشورت با آقای نورایی،تصمیم بر این گرفتیم که آموزش را در شیب های مناسب در همان منطقه انجام دهیم.

پس از کمی استراحت،برای انجام آموزش محیا شدیم.ابتدا آقای نورایی در مورد گام برداری به روش های استفاده از پنجه (رو به کوه) و تیغه پا (کنار به کوه) توضیحاتی را برایمان بیان کردند و تک تک نفرات بصورت عملی مشغول به گام برداری بودند.پس از آن فرود به روش های پاشنه پا و تیغه پا انجام شد.

پس از اتمام تمرین گام برداری نوبت به بخش مهم سر خوردن ها رسید. که مانند گام برداری،پس از اتمام توضیحات تمامی نفرات بصورت عملی سر خوردن ها را نیز تمرین کردند که این بخش بسیار مورد علاقه همنوردان قرار گرفت.

پس از اتمام تمرین های آموزشی همگی به کنار کلبه ها آمدیم و ناهار را در همان جا صرف کردیم.

بعد از خوردن ناهار و گرفتن عکس دسته جمعی ، در ساعت ۱۳.۵۰ مسیر برگشت را در پیش گرفتیم.

در ساعت ۱۴.۴۰ به ماسوله رسیدیم و بعد از سپری کردن یک روز بسیار لذتبخش سوار مینی بوس شدیم و به سمت انزلی باز گشتیم.

در انتهای این گزارش جا دارد از جناب آقای میثم نورایی،دوست و کوهنورد با سابقه استانمان که برای انجام آموزش قبول زحمت کردند تشکر کنم.

 

عرفان خوشدل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز629
دیروز1048
هفته جاری629
ماه جاری21359
کل بازدید1838990

تعداد افراد آنلاین
11
نفر

آدرس گروه