تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

آبشار اشکیلت (9 خرداد 99)

سرپرست: سهند راسخ كار

راهنما: سيامك اشكانزاده

جلودار: الهام پوررسا

عقبدار: علي ساجدي

كوهياران: مريم پورنعمت،الناز غلامي ،وحيد روزرخ،عرفان خوشدل،رضا نوذري،صادق موسوي،سعيد احدي

امدادگر: علي فرحناك

گزارش نويسان: هانيه و مهديه شهسواري

ساعت ۵:۰۰ صبح از انزلی حرکت کردیم و در ساعت ۶:۲۰ دقیقه صبح آخرین همنوردمان در علی آباد به ما پیوست و به سوی ماسوله حرکت کردیم.

ساعت ۸:۰۰ توقف کوتاهی برای خرید قبل از شهر ماسوله داشتیم و بعد از حرکت دوباره ساعت ۸:۴۵ دقیقه در آخرین پیچ قبل رسیدن به شهرک ماسوله و قهوه خانه ای که نشان ابتدای صعود قله ی گردسایه (قماش) و آبشار اشکیلت است رسیدیم.

 

بعد از صحبت های سرپرست برنامه و معرفی عوامل و ذکر توضیحات لازم ساعت ۹:۰۰ به سمت آبشار اشکلیت حرکت کردیم، لازم به یادآوری است که این مسیر، مسیر متداول صعود به قله ی گردسایه (قماش) است که البته در این برنامه هدف ما رسیدن به آبشار اشکیلت بود که در ابتدای این مسیر قرار دارد. بعد از پیمودن شیب اولیه مسیر ساعت ۹:۴۰ دقیقه به دوستان فرصتی برای صرف صبحونه داده شد و بعد گروه دوباره با انرژی به حرکت خود ادامه داد ، مسیر از ابتدا به صورت جنگلی بود.

به دلیل تعداد بالای همنوردان ( ۸۰ نفر)، ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه در مکانی دشتی قبل از آبشار ،گروه ۱۰ دقیقه برای استراحت و نوشیدن آب توقف کرد و در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه به آبشار زیبای اشکلیت رسیدیم. در جاهایی از مسیر شیب کمی دارد و چندین بار از رودخانه ای که در مسیرمان وجود دارد باید بگذریم که به کمک کوهیاران، همنوردان از سنگ های لیز و پل چوبی آن عبور کردند.

 

بعد از صرف نهار و گرفتن عکس دست جمعی کنار آبشار،ساعت ۱۶:۳۰ گروه به سمت پایین حرکت کرد. 

 

 

ساعت ۱۸:۴۰ دقیقه به مینی بوس ها رسیدیم و بعد از استراحت چند دقیقه ای به سمت انزلی حرکت کردیم. ساعت ۲۰:۱۰ دقیقه توقفی کوتاه در پمپ بنزین داشتیم و در نهایت ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه یکی از همنوردان در کپورچال پیاده شد و ما در ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه به انزلی رسیدیم.  در این پیمایش به دلیل تعداد زیاد همنوردان جدید، همکاری و مشارکت کوهیاران و همنوردان دامونی بسیار قابل مشاهده بود و در نهایت تلاش ما جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و احترام به آن می باشد که در این برنامه هم به خوبی به اجرا در آمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز633
دیروز1048
هفته جاری633
ماه جاری21363
کل بازدید1838994

تعداد افراد آنلاین
13
نفر

آدرس گروه