تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

کله قندی ( 99/4/6 )

به نام خدا

برنامه ششم تیر نود و نه گروه دامون : قله کله قندی ( 2480 متر )

سرپرست: سمیرا عالی

راهنما: حجت جعفری

جلودار: بهروز رسولی

عقب دار: سعید احدی

کوهیار: عرفان خوشدل

تعداد: 19 تن

هر بار که از درون شهر به رشته کوه های زیبایت می نگرم آرزو می کنم کاش آنجا بودم و بر دامنه کوهسارت گام می نهادم. دستی بر چشمه های مسیرت می کشیدم و آبی می نوشیدم. بر روی یال های زیبا و با شکوهت آرام آرام به سمت بلندی های زیبا روان بودم. نه اصلا کاش ... در دشت هایت کلبه ای داشتم تا هنگام دلتنگی پس از گشودن در کلبه در آغوشت جای می گرفتم. من گویی جزیی از کوهستانم ... آری من سنگم یا صخره ام ... نه شاید ...  نمی دانم من چه هستم که با بودن بر روی یال ها و قله هایت اینقدر آرام و سر به زیرم... من ... شاید ... یک عاشق کوهستانم.

.

.

.

 روز جمعه ششم تیر با یک ربع تاخیر در ساعت 4:30 از انزلی خارج شدیم. برنامه گروه صعود به قله زیبای قند کله ( کله قندی ) در ماسوله بود. در ساعت 6:45 به ماسوله رسیدیم و پس از آماده شدن همنوردان در ساعت 7:08 از کنار پله های سرویس بهداشتی به سمت بالا راه افتادیم. پس از رسیدن به جاده خاکی بالا توقف کرده و راجع به مسیر انتخابی توسط اینجانب توضیح ی داده شد.

مسیر صعود گروه مسیر ایلات زمین که کوتاهترین و مستقیم ترین مسیر به قله و مسلما با شیب تندتر بود. مسیر های دیگر صعود از 1. للندیز 2. کوه بن 3. مسیری طولانی از گیلوند رود می باشد که نرمال ترین از دشت للندیز است. 

صعود خود را از مسیر ایلات زمین آغاز نمودیم. حدود دو ساعت ابتدایی مسیر جنگلی و شیب دار می باشد و به علت رویش گیاهان در برخی نقاط پیمایش گروه کمی کند شد. در ساعت 8:15 به دو کلبه خراب شده در مسیر رسیدیم و حدود ده دقیقه ای برای استراحت گروه توقف کردیم. از آنجا که صبحانه قرار بود در مینی بوس صرف شود لذا توقف طولانی برای صبحانه نداشتیم.

در ساعت 8:30 به راه افتادیم و پس از عبور از شیب جنگلی در ساعت 9:20 به دشت وسیعی به نام سیرک رسیدیم و برای استراحت ده دقیقه ای توقف کردیم. هوا بسیار مطبوع بود. پوشش نود درصدی ابر و در بالا مه نیز داشتیم.

پس از گذر از سیرک و افتادن در مسیر پاکوب زیر قند کله فرعی ( صخره ای بزرگ و باشکوه در مسیر ) در ساعت 10:00 به آنتن یا دکل رسیدیم. در این مکان آنتن دهی موبایل موجود است.

در ضمن در مسیر ایلات زمین چشمه آب برای نوشیدن موجود نیست که باید به این نکته دقت شود. در ساعت 10:20 از آنتن به سمت قله حرکت کردیم. از آنتن به بالا شیب اصلی مسیر شروع می شود و پوشش گیاهی در مسیر موجود نمی باشد. در سمت چپ ما یال تی تی بارگاه از مسیر للندیز بسیار زیبا جلوه می نمود و سمت راست ما کلبه های خلیل دشت در مسیر دیواره گدوک در دور دست پیدا بود. سرانجام در ساعت 11:45 گروه بر بلندای قله زیبا و سنگی کله قندی مستقر شد و مه و باد بر روی قله پذیرای همنوردان بود.

از ویژگی مهم این برنامه صعود ابوالفضل شیر جهانی یازده ساله بر بلندای این قله بود که دارای مقام هایی هم در رشته سنگنوردی استان می باشد. تبریک فراوان به این شیر مرد. پس از گرفتن عکس دسته جمعی در ساعت 12:07 به راه افتادیم.

شیب تند مسیر تا آنتن را پشت سر گذاشته و در ساعت 13:00 به آنتن رسیدیم و برای صرف ناهار توقف کردیم. در ساعت 13:30 به سمت پایین حرکت کدریم و در یک هوایی که اصلا به تابستان شبیه نبود در مه و باد و در انتها کمی آفتاب در ساعت 16:30 به ماسوله رسیدیم. 

پس از سوار شدن در مینی بوس در ساعت 16:50 حرکت کرده و ساعت 19:00 در انزلی بودیم.

با تشکر از همنوردان شرکت کننده

شاد و سلامت باشید

عالی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز540
دیروز1048
هفته جاری540
ماه جاری21270
کل بازدید1838901

تعداد افراد آنلاین
13
نفر

آدرس گروه