تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

بزبره (11مهر 99)

گزارش صعود گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی به قله بزبره لوشان ۹۹.۷.۱۱

سرپرست : کمیته فنی

(علی فرحناک سرپرست برنامه تعیین شده بود که به علت پیش آمدن مشغله ی کاری سرپرستی برنامه توسط کمیته فنی انجام پذیرفت)

راهنما : بهرام مهری ، اسفندیار یوسفی

جلودار : مریم تمدن

عقبدار : سعید احدی 

کوهیار : مصطفی لطفی

تعداد همنوردان : ۱۹ نفر

برنامه این هفته گروه کوهنوردی دامون صعود به قله بزبره واقع در منطقه لوشان بود.

کوه بزبره با ارتفاع تقریبی ۲۲۶۰(به استناد جی پی اس) در منطقه جنوبی استان گیلان و در شمال شهرستان لوشان واقع شده است.برای صعود به این کوه ابتدا باید به سمت لوشان و از آنجا به سمت امام زاده حنیفه که در حد فاصل ده کیلومتری لوشان قرار دارد حرکت نمود. 

برای این منظور بامداد روز جمعه از ساعت ۴ شروع به سوار کردن همنوردان نمودیم و در ساعت ۴.۳۰ از انزلی خارج شدیم.

حدود ساعت ۶ به امام زاده هاشم رسیدیم و توقفی کوتاه برای انجام خرید و سرویس بهداشتی داشتیم.بعد از امام زاده هاشم به سمت رستم آباد حرکت کردیم و در آنجا راهنمای برنامه نیز به ما ملحق شد.

سرانجام پس از یک مینی بوس سواری حدودا ۴ ساعته به امام زاده حنیفه رسیدیم و پس از صحبت های اولیه برنامه در ساعت ۸.۰۵ پیمایش خود را آغاز نمودیم.

هوا کاملا آفتابی بود و مسیر ما از کنار رودخانه ای که در منطقه قرار داشت میگذشت که وجود این رود خنکای دلچسبی به منطقه بخشیده بود‌.

از ویژگی های بارز و متفاوت این مسیر حرکت در میان دره ای بود که در طرفین به دیواره های طبیعی بسیار زیبایی مشرف بود و تصاویر خارق العاده ای را برایمان رقم زده بود...

 

پس از حدود چهل دقیقه پیمایش،دقایقی را برای استراحت و صرف صبحانه توقف کردیم.همچنین در مسیر گروه های دیگری را نیز مشاهده کردیم.

بعد از حدود یک ربع حرکت خود را از نو آغاز نمودیم.در ادامه بر شیب مسیر کمی افزوده میشد و گاهی هم شاهد مسیر هموار نیز بودیم و با ارتفاع گرفتن فاصله ما از رودخانه بیشتر شده بود.

در ساعت ۱۱.۳۰ از منطقه جنگلی خارج شدیم و به یال اصلی منتهی به قله رسیدیم که از این منطقه به بعد شیب اصلی مسیر آغاز میشد.

در این منطقه تعدادی از همنوردان در کنار کلبه ای که در آن نزدیکی قرار داشت توقف کردند .

لازم به ذکر است که روی یال منتهی به شیب اصلیه قله به اشتباه یک تابلوی قله نصب گردیده در صورتی که آن محل به هیچ وجه قله محسوب نمی گردد و کاملا روی یک یال قرار دارد، تا رسیدن به محل قله ی اصلی از آنجا حدودا 30 دقیقه زمان میبرد.

بعد از جدا شدن تیم ، باقی همنوردان با گامی هماهنگ به سمت قله رهسپار شدند که در ساعت 12:40 دقیقه به قله رسیده و پس از گرفتن عکس دسته جمعی و خوردن مقداری تنقلات و نهار به سمت پایین حرکت کردیم. در بین راه با بیسیم به نفراتی که کنار کلبه بودند اطلاع داده شد که به سمت پایین حرکت خود را آغاز کنند و نفرات قله که گام تندتری داشتند در بین راه به آنها خواهند رسید. بعد حدودا نیم ساعت به محل کلبه ها رسیده و آبی به دست و صورت زده و استراحتی کوتاه انجام شد و مجدد به حرکت خود ادامه دادیم و پس از گذشت نیم ساعت به نفرات تیم که در محلی بین راه برای استراحت توقف کرده بودند رسیدیم . در این جا همنوردانی از رستم آباد را دیدیم و پس از سلام و احوال پرسی با باقیه همنوردانمان عکسی دسته جمعی گرفته و همه با هم به سمت روستا حرکت کردیم.

سرانجام در ساعت 17:30 دقیقه به روستا رسیده و پس از چند دقیقه هم مینی بوس به ما رسید و همگی سوار مینی بوس شده و به سمت انزلی به راه افتادیم .

 

گزارش نویس: عرفان خوشدل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز643
دیروز1048
هفته جاری643
ماه جاری21373
کل بازدید1839004

تعداد افراد آنلاین
21
نفر

آدرس گروه