تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

سد تاریک (31 اردیبهشت 1400)

 

اولین برنامه سال ۱۴۰۰ گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی  در تاریخ ۳۱ اردیبهشت به مقصد سد تاریک امامزاده هاشم اجرا شد.

سرپرست : وحید روزرخ

راهنما: آقای اسفندیار یوسفی نیا

جلودار: الهام پوررسا

عقبدار: سیامک اشکان زاده

کوهیارها: یلدا رمضانی، سوگند عسکری، مریم پورنعمت، آیدین یاری نیا و میلاد ناصح

تعداد افراد شرکت کننده: 54 

گروه راس ساعت۶:۱۵ صبح جمعه از بندرانزلی خارج شده و به سمت امامزاده هاشم حرکت کرد. در آن ساعت از روز هوا نسبتا خنک و مطبوع بود و خورشید تازه از پشت کوهها نمایان شده بود اما هرچه بیشتر می گذشت بر گرمای هوا افزوده می شد. ساعت ۷:۴۰ به امامزاده هاشم رسیدیم و سپس درحدود ساعت ۸:۳۰ وارد یک جاده خاکی و سرسبز شدیم که بمدت ۲۵ دقیقه به حرکت در آن مسیر ادامه دادیم و هرچه جلوتر می رفتیم خانه های روستایی بیشتری قابل مشاهده بود. در نهایت در ساعت ۸:۵۵ در محلی که راهنمای برنامه آن را روستای رشته رود معرفی کرد پیاده شدیم.

پس از صحبتهای سرپرست در مورد لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و نکات لازم و معرفی عوامل گروه و همچنین توضیحات راهنمای برنامه درباره منطقه و مسیر، ساعت ۹:۲۵ مسیر خود را به سمت مقصد آغاز کردیم. ابتدای مسیر تعدادی کلبه متروکه به چشم می خورد و پس از چند دقیقه پیمایش جاده ای، مسیر جنگلی آغاز شد.

کمی جلوتر وارد یک مسیر باریکتر شدیم که در سمت راست شالیزارهای سرسبز زیبایی دیده می شد که به روش پلکانی کشت شده بودند و در کنار هر شالیزار یک یا چند کلبه چوبی قرار داشت. در ادامه مسیر، درختان توت و آلوچه وحشی زیادی به چشم می خورد و صدای رودخانه به گوش می رسید. ساعت ۱۰:۳۰ برای صرف صبحانه توقف کوتاهی داشتیم و پس از یک ربع دوباره به مسیر خود ادامه دادیم.

در نهایت در ساعت ۱۱:۴۰ به مقصد رسیدیم و در کنار رودخانه توقف کردیم. پس از صرف و نهار و استراحت، ساعت ۱۶:۰۰ به سمت پایین حرکت کرده و ساعت ۱۸:۰۰ به مینی بوس ها رسیدیم و در نهایت ساعت ۲۰:۴۰ به انزلی بازگشتیم.

گزارش از ساعده فلاحت دوست

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز35
دیروز991
هفته جاری3703
ماه جاری15467
کل بازدید2081605

تعداد افراد آنلاین
13
نفر

آدرس گروه