تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

اسکندرکوه (4 تیر1400)

برنامه این هفته گروه دامون بندرانزلی در تاریخ ۴ تیر ۱۴۰۰، به مقصد ییلاق اسکندر کوه (شفت) به ارتفاع حدوداً ۱۵۳۰ متر، با ۳۲ شرکت کننده و به سرپرستی ساعده فلاحت دوست، بصورت دوگانه اجرا شد.


سایر عوامل گروه عبارت بودند از:
راهنما: آقای رنجی
جلودار : مریم پورنعمت
عقبدار: سعید احدی
کوهیارها: سارا ملکی، مجید طریقی، سیامک اشکان زاده


گروه راس ساعت ۵:۵۰ از بندرانزلی خارج شده و درحدود ۶:۵۰ به شهر فومن و ۷:۱۰ به شهرستان شفت رسید. راهنمای برنامه و دو تن از همنوردان در شفت به گروه پیوستند و گروه مسیر خود را به سمت مقصد ادامه داد. در حدود ساعت ۷:۴۵ تابلوی محله پلنگ پشت و سپس چوبر و در ساعت ۷:۵۵ تابلوی محله داکله سرا را پشت سر گذاشتیم. هرچه جلوتر می رفتیم جاده باریکتر شده و به شیب و پیچ و خم آن افزوده می شد و در برخی قسمتها عرض جاده به اندازه ای بود که امکان عبور تنها یک مینی بوس وجود داشت. کمی جلوتر از کنار تابلوی «درخت دیدنی» عبور کردیم. با جستجوی این عبارت در اینترنت مشخص شد که در همان حوالی یک درخت هزارساله «کنگول باسکم» وجود دارد که از جاذبه های توریستی این منطقه بشمار می رود. از ویژگیهای جالب این درخت علاوه بر ارتفاع آن، توخالی بودن تنه آن است که افراد براحتی از آن عبور می کنند.
در نهایت به امام زاده اسحاق رسیده و در محلی نزدیک بازارچه آن از مینی بوس ها پیاده شده و وارد یک جاده باریک خاکی شدیم. پس از توضیحات سرپرست و معرفی عوامل گروه و توضیحات راهنما در مورد مسیر، گروه در ساعت ۸:۵۰ حرکت خود را به سمت بالا آغاز کرد.

 

ادامه مسیر، جاده ای خیلی باریک بود که از دو طرف با بته های بلند گیاه «آقطی» که در گویش محلی به آن «شوند» گفته می شود و ارتفاع آنها به یک تا دو متر می رسید احاطه شده بود و امکان عبور تنها یک نفر وجود داشت. سپس وارد منطقه ای جنگلی شدیم و پس از توقفی کوتاه در ساعت ۹:۱۵ برای صرف صبحانه، در حدود ساعت ۱۰:۳۰ به منطقه ای نسبتاً هموار پوشیده از گیاه «شوند» و درختان گردو رسیدیم که چشمه ای نیز در همان نزدیکی وجود داشت. طبق برنامه ریزی قبلی باتوجه به دوگانه بودن برنامه، تعدادی از همنوردان (گروه اول) در آن منطقه مانده و بقیه (گروه دوم) به مسیر ادامه دادند.

 

ادامه مسیر همچنان از دوطرف با گیاه «شوند» احاطه شده بود و سپس دوباره وارد جنگل شده و پس از یک پیمایش حدوداً ۴۰ دقیقه ای وارد یک منطقه دشتی وسیع با چشم اندازی زیبا شدیم که قله «شمشیر ژنه لاس»، ییلاق «سلانسر» و قله «اسلار» هم از آنجا قابل رویت بود. شیب مسیر به طور متناوب افزایش و کاهش پیدا می کرد و هرچه بالاتر می رفتیم از میزان پوشش گیاهی کاسته می شد.

در نهایت گروه دوم در ساعت ۱۲:۴۵ به مقصد که یک منطقه ییلاقی زیبا با تعدادی کلبه و یک چشمه بود رسید و پس از استراحت و صرف ناهار، در ساعت ۱۵:۱۰به سمت پایین حرکت کرد و ساعت ۱۵:۴۵ به گروه اول پیوست. در نهایت همگی در ساعت ۱۶:۴۵ به سمت پایین برگشته و ساعت ۱۸:۰۰ به مینی بوس ها رسیده و به سمت انزلی بازگشتیم و پس از توقفی کوتاهی در مسیر، راس ساعت ۲۰:۵۰ وارد انزلی شدیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز55
دیروز991
هفته جاری3723
ماه جاری15487
کل بازدید2081625

تعداد افراد آنلاین
15
نفر

آدرس گروه