تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

لاکه تاشون (۱۱ تیر ۱۴۰۰)

برنامه این هفته گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۴۰۰ به مقصد لاکه تاشون تالش با ۵۴ شرکت کننده و به سرپرستی الهام پوررسا اجرا شد.

سایر عوامل گروه عبارت بودند از:

راهنما: وحید روزرخ

جلودار: سهند راسخکار

عقبدار: سیامک اشکان زاده

کوهیارها: مریم پورنعمت، فرانک محمدی پور، الناز غلامی، مجید طریقی، رضا نوذری و فرزین اصلانی

روستای لاکه تاشون در مسیر جاده اسالم به خلخال و در دهستان خرجگیل قرار دارد. معنای نام این روستا به روایتی، محل تراشیدن لاکه (مجمع یا تشت چوبی) می باشد.

 

گروه راس ساعت ۶ بندرانزلی را ترک کرد و پس از مدتی طی مسیر جاده ای و سپس ورود به جاده اسالم به خلخال، در حدود ساعت ۷:۴۰ به تابلوی روستای لاکه تاشون رسیدیم و مسیر را از یک جاده خاکی در سمت راست ادامه دادیم. این جاده از دو طرف با درختان بلند احاطه شده بود و تعدادی کلبه روستایی نیز در کنار جاده به چشم می خورد. درحدود ۱۰ دقیقه بعد به روستای موردنظر رسیده و از مینی بوس ها پیاده شدیم. پس از صحبتهای سرپرست و معرفی عوامل گروه و یادآوری نکات زیست محیطی و پروتکل های بهداشتی، ساعت ۸ حرکت خود را آغاز کردیم.

ادامه ی مسیر جنگلی بود که رودخانه ای از کنار آن می گذشت و در بخشی از مسیر تعدادی کندوی عسل دیده می شد. در ساعت ۸:۴۰ برای صرف صبحانه توقف کوتاهی داشتیم و ساعت ۱۰:۳۰ به مقصد که یک منطقه جنگلی هموار با درختان تنومند قدیمی در کنار رودخانه بود رسیدیم.

همچنین در فاصله کمی از مکان توقف ما در مسیر حرکت آب در رودخانه فضایی وجود داشت که عمق آن برای آب تنی مناسب بود. پس از استراحت و صرف ناهار و گرفتن عکس های دسته جمعی، گروه در ساعت ۱۶:۴۵ به سمت مینی بوس ها حرکت کرد و ساعت ۱۸:۳۰ به آنها رسید و نهایتاً ساعت ۲۰:۴۵ به بندرانزلی بازگشت.

گزارش نویس: ساعده فلاحت دوست

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز21
دیروز991
هفته جاری3689
ماه جاری15453
کل بازدید2081591

تعداد افراد آنلاین
16
نفر

آدرس گروه