تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

حضور کوهنوردان دامون بر بلندای بام ایران

کوهنوردان گروه کوهنوردی  دامون بندر انزلی در یکی از مهم ترین صعودهای خود در تابستان سال 90 ، موفق شدند قله 5671 متری دماوند  را از جبهه جنوبی صعود کنند .

مطابق برنامه زمانبندی، صعود به قله دماوند از تاریخ 5 لغایت 9 مرداد ماه سال جاری به سرپرستی همنورد فعال و پرتلاشمان خانم منیره شجری کهن انجام پذیرفت .

از نکات مهم و قابل توجه این صعود می توان به احاطه و اشراف کامل سرپرستی برنامه به منطقه محل صعود و مسیر منتهی به قله اشاره کرد . همنورد خوبمان خانم شجری کهن دو هفته پیش از آغاز برنامه با حضور در منطقه و شناسایی مسیر ، اطلاعات جامعی درباره محل های توقف و مسیر صعود بدست آوردند که بکارگیری این اطلاعات در برنامه ریزی و تهیه برنامه زمانبندی بسیار موثر و راهگشا بود. لازم به توضیح می باشد که  کلیه نفرات گزینش  شده جهت اعزام به قله دماوند ، در جلسه هماهنگی پیش از آغاز برنامه ، کاملاً نسبت به ابزار و وسایل ،پوشاک و تغدیه و همچنین برنامه زمانبندی صعود توسط ایشان توجیه شدند .

مشاورها و راهنمایی های همنوردان همیشگی دامون ، آقایان حشمت رحمانی و رضا رحمانی ازگروه کوهنوردی ناتشکوه املش که به ترتیب به عنوان امدادگر و جلودار گروه ،همراهیمان می کردند نقش تعیین کننده ای در موفق اجرا شدن این صعود داشت بطوریکه 16 نفر از 20 نفر از اعضای گروه ، موفق به حضور بر فراز بام ایران شدند.

همکاری و تلاش کلیه نفرات تیم و دراولویت قرار دادن مصالح گروهی بر منافع شخصی را می توان از نکات مهم دیگری برشمرد که باید به آن اشاره کرد . با توجه به شرایط ویژه و سختی های خاص صعود به قله دماوند ، تعداد اندکی ازنفرات گروه که توانایی طی کردن  ادامه مسیر و رسیدن به قله را در خود نمی دیدند با هماهنگی سرپرست برنامه ،اقدام به بازگشت به محل پناهگاه کردند. در این زمان همنوردانی از گروهمان علیرغم داشتن شرایط جسمی و روحی مناسب برای صعود به قله ، با از خودگذشتگی قابل تقدیر، همراهی با نفرات مورد اشاره را پذیرفتند .

گروه کوهنوردی دامون بندر انزلی با حضور بر بلندای بام ایران جلوه های زیبایی از اراده ، همدلی و کار گروهی را به نمایش گذاشت. این موفقیت که حاصل برنامه ریزی سنجیده و سخت کوشی تمامی نفرات  تیم اعزامی به قله دماوند بود را ، به کلیه نفرات حاضر در این صعود و جامعه کوهنوردی شهرستان بندر انزلی تبریک و شادباش می گوییم . اسامی نفرات شرکت کننده در این برنامه به شرح زیر اعلام می گردد :

آقایان : بهروز رسولی (عقب دار گروه) -  سینا گوهری راد – حامد گنجی – حمید نوربخش – رضا عباسپور – امیر کامیاب – حشمت رحمانی (امدادگر گروه) – رضا رحمانی (جلودار گروه) – شهرام طالشی – غلامرضا راوند – سینا محبوب – رضا رفیعی پور – سعید زیبایی – پویان فضلی .

خانم ها : منیره شجری کهن (سرپرست برنامه) – سمیرا عالی – مینا اسماعیلیان – مهسا اسماعیلیان – فرناز امین سماک – فریبا خندان .

 

تصاویر صعود به قله دماوند


دریافت فایل گزارش برنامه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز836
دیروز968
هفته جاری1804
ماه جاری29325
کل بازدید1586161

تعداد افراد آنلاین
16
نفر

آدرس گروه