تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

اساسنامه گروه کوهنوردی دامون بندر انزلی

بخش اول کلیات

ماده1: نام گروه، گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی است.

ماده2: این گروه تشکیلاتی است غیر دولتی که در رشته ورزش کوهنوردی در بندرانزلی فعالیت می نماید.

اهداف این گروه عبارتند از:

الف: توسعه کیفی و کمی ورزش کوهنوردی در بندرانزلی.

ب: تلاش در جهت حفظ محیط­های کوهستان، گونه­های گیاهی و جانوری و همکاری نزدیک با نهادها و انجمن های مدافع محیط زیست.

ج: گسترش همکاری ورزشی بین گروههای کوهنوردی شهرستان و سایر نقاط جهت کسب و انتقال تجارب و دانش فنی ورزش کوهنوردی.

ماده3: گروه کوهنوردی دامون در اسفند 1382 تشکیل و هیات موسسین این گروه عبارتند از:

آقایان: داود عباسی، مهدی مرزی، هادی مهدیزاده، ولی صباحی، شهرام فرهنگی و حسن لایق کار. هیات موسس مسئولیت انجام امور گروه دامون بندرانزلی را تا مهر ماه 1383 بر عهده خواهد گرفت و در این مدت بر طبق اساسنامه پیشنهادی هیات موسس عمل خواهد کرد.

ماده 4: این گروه تابعیت ایرانی دارد و ملزم به رعایت کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

ماده 5: محل فعالیت این گروه در شهرستان بندرانزلی است و نشانه کنونی آن صندوق پستی 1466/43145 بندرانزلی می­باشد.

بخش دوم: عضویت

ماده6: گروه کوهنوردی دامون دارای دو گونه عضو است عضو رسمی و عضو افتخاری.

ماده 7: شرایط عضویت برای عضویت رسمی:

1-7) داشتن سن حداقل 18 سال تمام یا ارایه رضایت نامه از ولی برای افراد زیر 18 سال.

2-7) پذیرش اساسنامه و دیگر مصوبات و مقررات گروه کوهنوردی دامون.

3-7) پرداخت حق عضویت که مبلغ آن هر ساله توسط هیات مدیره گروه تعیین می شود.

پرداخت حق عضویت تا تشکیل اولین مجمع عمومی داوطلبانه خواهد بود.

ماده8: هیات مدیره گروه می­تواند کوهنوردان برجسته، پیشکسوتان و یا افراد شخصیتهای حقوقی را که فعالیت قابل توجهی همسو با اهداف گروه دارند به عضویت افتخاری بپذیرد. اعضای افتخاری گروه ملزوم به پرداخت حق عضویت و یا شرکت در برنامه های عملی گروه نیستند.

ماده9: هر عضو حق استفاده از امکانات گروه را مطابق آئین نامه­های مصوب مجمع عمومی یا هیات مدیره دارد.

ماده10: هیات مدیره می­تواند اعضایی را که حق عضویت نپرداخته­اند یا از مقررات گروه تخطی کرده­اند، پس از دوبار تذکر از حق رای در مجمع عمومی محروم کند یا عضویت آنان را به تعلیق درآورد و یا آنان را اخراج کند. چنین عضوی می تواند اعتراض خود به نظر هیات مدیره را با ذکر دلایل کتباً به بازرس اعلام کند و بازرس موظف است موضوع را پیگیری نماید. چنانچه بازرس با موضع مجازات اعمال شده موافق باشد نظر هیات مدیره را تنفیذ و اگر با آن مخالف باشد، مورد را برای تصمیم نهایی به مجمه عمومی منعکس نماید.

بخش سوم- ارکان

ماده11: ارکان گروه عبارتند از: مجمع عمومی، هیات مدیره و بازرس.

ماده 12: مجمع عمومی بالاترین مرجع تصمیم­گیری گروه و متشکل از تمامی اعضاء است. این مجمع به صورت عادی هر سال یکبار در شهریور ماه تشکیل می­شود و در آن هر عضوی حقیقی (رسمی) دارای یک حق رای در مورد موضوعات مطروحه است. تصویب کلیه موضوعات به جز تغییر در موارد اساسنامه و تصمیم به انحلال گروه که نیاز به حداقل دو سوم حاضران دارد، با رای اکثریت (نصب به علاوه یک) حاضران انجام می شود.

ماده13: وظایف و اختیارات مجمع عمومی

الف: شنیدن گزارش هیات مدیره و بازرس و ارایه نظر در مورد آن

ب: تعیین برنامه 1 سال آینده گروه

ج: تصویب گزارش مالی

د: انتخاب هیات مدیره جدید و بازرس

ماده14: رئیس هیات مدیره موظف است حداقل یک ماه پیش از تشکیل جلسه مجمع عمومی از طریق نامه، نمابر، تلفن و یا دیگر وسایل ارتباطی صورتجلسه و تاریخ و زمان دقیق و محل برگزاری جلسه مجمع عمومی را با اطلاع اعضاء برساند. اعضاء گروه موظف به شرکت در جلسه مجمع عمومی هستند و عدم حضور آنان جلسه را از رسمیت نمی­اندازد. اما برای تغییر در مورد اساسنامه یا تصمیم گیری در مورد انحلال گروه حضور دست کم دو سوم اعضاء رسمی برای رسمیت یافتن مجمع ضروری است.

ماده15: چنانچه جلسه مجمع عمومی که برای تغییر موارد اساسنامه یا انحلال گروه تشکیل می شود، در نوبت اول به حد نصاب نرسد، بااعلام مجدد به اعضاء و درج اطلاعیه نوبت دوم در روزنامه کثیرالانتشار و تصریح دستور جلسه، مجمع عمومی بعدی به فاصله حداقل یک ماه پس از انتشار اطلاعیه دوم تشکیل خواهد شد و با تعداد حاضر اعضاء رسمیت خواهد یافت.

ماده16: اعضاء می­توانند با تفویض رسمی اختیار رای خود را به عضوی دیگر در رای گیری مجمع عمومی شرکت نماید.

ماده17: مجمع عمومی فوق العاده می­تواند با دعوت هیات مدیره یا بازرس یا تقاضای کتبی حداقل ده درصد اعضاء که به بازرس یا هیات مدیره تسلیم شده است، تشکیل گردد.

ماده18: هیات مدیره گروه شامل 5 نفر می باشد که از میان اعضاء رسمی و با رای مجمع عمومی به 1 سال انتخاب می شوند. دونفری که رتبه های 6 و 7 را کسب کرده اند به ترتیب به عنوان علی البدل اول و دوم هیات مدیره گروه انتخاب خواهند شد.

ماده19: اعضای هیات مدیره دارای حقوق مساوی هستند.

ماده20: هیات مدیره به فاصله حداکثر دو هفته پس از انتخاب شدن موظف است نخستین جلسه خود را برگزار نماید و از میان خود سرپرست گروه، مسئول فنی، مسئول روابط عمومی، مسئول تدارکات و مالی و مسئول انتشارات و تبلیغات گروه را انتخاب کند. جمع 5 نفره هیات مدیره موظف است جهت ارزیابی از عملکرد و برنامه­های گروه حداقل هر ماه یکبار جلسه هیات مدیره را برگزار نماید مصوبات آن را به اطلاع اعضای گروه برساند.

ماده21: هیات مدیره قبلی گروه موظفند در اولین جلسه هیات مدیره جدید شرکت کرده و در این جلسه کلیه دفاتر و اسناد و موجودی گروه را طی صورتجلسه به هیات مدیره جدید تحویل دهند.

ماده22: فعالیت هیات مدیره افتخاری است. اما هیات مدیره می­تواند هزینه خرید برای گروه یا هزینه سفر برون شهری را که جهت انجام امور برنامه­های گروه صورت می­گیرد از مسئول مالی گروه در ازا ارایه فاکتور دریافت نماید.

ماده23: هیات مدیره موظف است جهت فعال کردن اعضاء علاقمند و تسریع در پیشبرد اهداف گروه شورایی از فعالین گروه کوهنوردی دامون به عنوان شورای مشورتی تشکیل دهد و هر ماه طی نشست با شورای فعالین مجموعه فعالیت­های گروه را بررسی و نتایج حاصله را جهت اتخاذ تصمیم نهایی در دستور کار نشست هیات مدیره قرار دهد. جزئیات اهداف و وظایف شورای فعالین بطور مشروح در ماده 3 آئین نامه ذکر گردیده است.

ماده24: نحوه اداره امور هیات مدیره از قبیل اداره جلسات ماهیانه، جلسه مجمع عمومی، عضو گیری، تشویق و مجازات اعضاء و سایر وظایف محوله مطابق آئین نامه­ای خواهد بود که با رای اکثریت هیات مدیره گروه تصویب می­شود. این آئین نامه نباید مغایرتی با اساسنامه گروه داشته باشد. این مصوبات مادام که به شکل قانونی لغو نشده باشد قابل استناد و اجرا خواهد بود.

ماده25: گروه دارای یک بازرس است که با رای اکثریت در مجمع عمومی انتخاب می شود و نفری که رتبه دوم را بدست می آورد، بازرس علی البدل می باشد. بازرس می تواند در جلسه های هیات مدیره بدون داشتن حق رای شرکت کند و مجاز است تمامی اسناد و دفاتر مالی و مکاتبات را بازرسی نماید و در صورت مشاهده تخلف تذکر دهد. رسیدگی به شکایات اعضاء از هیات مدیره نیز جزو وظایف و اختیارات بازرس است.

بخش چهارم- امور مالی

ماده26: گروه کوهنوردی دامون تشکیلاتی است غیرانتفاعی و اداره امور مالی آن از دریافت حق عضویت، کمک های بلاعوض و انتشار نشریه خواهد بود.

ماده27: هیچ یک از اعضاء حق مالکیت بر دارایی های گروه را ندارد. درآمدهای گروه فقط جهت گسترش فعالیت ها و تهیه تجهیزات جمعی صرف خواهد شد.

ماده28: نامه ها و مراسلات عادی گروه با امضای سرپرست و مهر گروه دامون بندرانزلی و اسناد تعهدآور مالی آن با امضای سرپرست و مسئول امور مالی و مهر گروه معتبر خواهد بود.

ماده29:در صورت انحلال گروه، دارایی آن پس از پرداخت دیون زیر نظر هیات مدیره و بازرس گروه به یک یا چند گروه کوهنوردی واگذار خواهد شد.

ماده30: تصمیم گیری در مورد انحلال گروه یا تغییر اساسنامه مشتمل بر 30 ماده مصوب مجمع عمومی صرفاً در اختیار مجمع عمومی برابر ماده 12 اساسنامه گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی می­باشد.

آئین نامه شرح وظایف هیات مدیره گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی

ماده1: هیات مدیره وظیفه برنامه­ریزی و رهبری گروه را در یک دوره فعالیت 1 سال بر عهده خواهد گرفت.

ماده2: هیات مدیره باید برنامه فعالیت سه یا شش ماهه گروه را تنظیم و طبق جدول، ساعت حرکت، سرپرست برنامه، منطقه صعود و ارتفاع قله را طی اطلاعیه ای در اختیار اعضاء قرار دهد.

ماده3: هیات مدیره گروه، طبق ماده 23 اساسنامه موظف به تشکیل شورای فعالین می باشد. اهداف و وظایف شورای فعالین به شرح زیر تعریف می گردد:

شورای فعالین مجمعی مشورتی از اعضای فعال گروه جهت همفکری، مشورت و مساعدت در پیشبرد اهداف و برنامه های عملی گروه می باشد.

شورای فعالین حداقل یکبار در ماه تشکیل می گردد.

وظیفه اعضای این شورا مشارکت در کارهای اجرایی گروه در قالب کمیته ها و تقسیم کارهای ثابت و مستمر و یا امور اجرایی که بطور مقطعی و موردی پیش می آید، مانند سرپرستی صعود، برگزاری و اداره نمایشگاه و امور تبلیغاتی و غیره می باشد.

شرایط عضو شدن در شورای فعالین:

الف: باید از اعضای رسمی گروه باشد.

ب: باید در طول یکسال فعالیت کوهنوردی گروه در بیش از 60درصد برنامه های رسمی اعلام شده گروه شرکت داشته باشد.

ج: داوطلب شرکت در شورای فعالین بوده و آمادگی خود را در پذیرش مسئولیت های محوله اعلام نماید.

د: هیات مدیره گروه با اکثریت آرا موافق ورود نامبرده را در شورای فعالین تصویب نماید.

ت: شرکت هر عضو شورای فعالین در 60درصد جلسات شورا الزامی است. یعنی حداقل در 7 جلسه از 12 جلسه شورا می باید حضور داشته باشد.

و: سه جلسه غیبت غیر موجه و متوالی هر عضو موجب سلب عضویت نامبرده از شرکت در شورای فعالین می گردد.

ماده4: پذیرش عضو جدید از جمله وظایف هیات مدیره است که با تقاضای کتبی و تصویب آن در جلسه هیات مدیره تحقق خواهد یافت و به عضو جدید ابلاغ خواهد شد.

ماده5: اخطار کتبی، توبیخ یا محروم کردن عضو خاطی و یا تشویق اعضاء.فعال با تصویب هیات مدیره قابل طرح و اجرا می­باشد.

ماده6: هیات مدیره باید حداقل هرماه یکبار طی نشست خود نقاط قوت و ضعف و کاستی های گروه را بررسی و در اصلاح امور از هیچ کوششی فرو گزار نکند.

ماده7: وظایف هیات مدیره در پنج حوزه فعالیت تفکیک می گردد. این پنج حوزه عبارتند از: مسئول گروه، مسئول فنی، مسئول تدارکات مالی، مسئول روابط عمومی ومسئول تبلیغات و انتشارات.

ماده8: وظایف سرپرست گروه دامون:

الف: اطلاع از فعالیت حوزه ها، مشورت دادن و ایجاد هنماهنگی بین فعالیت هیات مدیره و پیگیری اجرای مصوبات و همچنین تصمیم گیری در موارد خاص که در جهت تسریع پیشبرد اهداف و مصوبات گروه صورت می گیرد.

ب: ارتباط با مسئولین و روسای ادارات دولتی و بخش خصوصی جهت معرفی ورزش کوهنوردی و آشنایی با فعالیت گروه به منظور جلب حمایت معنوی و جذب کمک های مالی و تدارکاتی.

ج: اسناد مالی، کارت عضویت و نامه های رسمی بدون امضاء سرپرست و مهر گروه معتبر نخواهد بود.

ماده9: وظایف مسئول فنی گروه:

الف: تشکیل کلاس های آموزش فنی و تئوریک کوهپیمائی، سنگ نوردی، حرکت در برف و یخ و آموزش کار با قطب نما.

ب: تهیه و گردآوری نقشه و کروکی از خط الراس ها، یال ها، قله ها و غارهای استان و کمک به سرپرست هر صعود در انتخاب راهنمای مجرب.

ج: تهیه لیست وسایل فنی مورد نیاز و ارایه آن در جلسات هیات مدیره جهت تصویب و اجرا.

ماده9: وظایف مسئول تدارکات و مالی گروه:

الف: جمع آوری حق عضویت و ثبت آن در دفتر مربوطه و صدور قبض پرداخت حق عضویت.

ب: تهیه و تنظیم دفاتر اموال، مالی و گزارش مالی هر شش ماه یکبار در جلسات هیات مدیره و تهیه تراز مالی در پایان دوره فعالیت یک ساله و گزارش آن به مجمع عمومی.

ج: پرداخت کلیه هزینه های مصوب گروه.

ماده10: وظایف مسئول تبلیغات و انتشار:

الف: چاپ و تکثیر اساسنامه جهت اطلاع اعضاء.

ب: تشکیل یک هیات تحریریه دائم و انتشار منظم ماهنامه «دامون» جهت ارتقا سطح کیفی ورزش کوهنوردی در انزلی.

ج: تهیه عکس از صعودها و جمع آوری آن در یک آلبوم مخصوص فعالیت گروه دامون جهت حضور در نمایشگاه های ورزشی شهر.

د: تدوین شناسنامه ورزشی برای هر عضو که منعکس کننده مجموعه فعالیت های ورزشی اعضا می باشد.

ماده11: وظایف مسئول روابط عمومی گروه:

الف: ایجاد ارتباط با گروههای کوهنوردی در بندرانزلی، هیات کوهنوردی، تربیت بدنی شهرستان و استان، فدارسیون کوهنوردی کشور به منظور اطلاع از قوانین، دستورات و برنامه های آنان.

ب: همکاری نزدیک با سرپرست گروه در اجرای بند ب ماده 8 آئین نامه گروه.

ماده12: آئین نامه انضباطی گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی.

الف: کلیه اعضاء رسمی و افتخاری ملزم به تبعیت از اساسنامه و آئین نامه گروه می باشد.

ب: رعایت کلیه شئونات اخلاقی رفتاری مناسب از اصول اولیه پذیرش افراد در فعالیت ورزش کوهنوردی و عضویت در گروه
می­باشد.

ج: سه جلسه غیبت بدون اطلاع و غیر موجه اعضاء رسمی موجب لغو عضویت فرد غایب می گردد.

د: به هر یک از اعضاء و افراد خاطی که مقررات گروه را در برنامه کوهنوردی زیر پا گذاشته و به تذکرات هیات مدیره بی توجهی کرده و عملکردی مغایر با اساسنامه و آئین نامه گروه داشته باشد، در نوبت اول اخطار شفاهی، در نوبت دوم توبیخ کتبی و در نوبت سوم از شرکت در برنامه های فعالیت ورزشی گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی محروم خواهد شد.

دیدگاه‌ها   

+1 #2 مینا نوری زاد 1393-03-27 09:12
با سلام و وقت بخیر
آدرس سایت شما در لیست پیوندها ثبت گردید.
سپاس از همراهی و توجه شما
نقل قول کردن
+1 #1 گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت 1393-03-27 04:57
مدیریت محترم سایت دامون انزلی
با سلام
لینک آدرس وب سایت شما در سایت رسمی گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی رشت ثبت شده است. در صورت تمایل نسبت به همکاری مضاعف جهت ایجاد پل ارتباطی مناسب و تبلیغ گروهتان ،آدرس سایت گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را نیز داخل لینک پیوندهای خود ثبت و در غیر اینصورت لطفا عدم توافق خود را اعلام نمایید.
با تقدیم احترام
مدیریت سایت گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
"داور"
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز9
دیروز991
هفته جاری3677
ماه جاری15441
کل بازدید2081579

تعداد افراد آنلاین
18
نفر

آدرس گروه