تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

مصاحبه

 

مقدمه

شکل گیری ایده ی مصاحبه با بزرگان و دلسوزان کوهنوردی استان گیلان، ابتدا در کمیته ی انتشارات گروه دامون انزلی و به منظور فعال سازی سایت نسبتا جوان گروه مطرح گردید و در ادامه با مشاهده ظرفیت بالقوه چنین ایده ای در پر کردن خلاء فرهنگی و نظری در عرصه ی کوهنوردی استان، هیئت مدیره گروه تصمیم به اجرایی نمودن آن گرفت و به پشتوانه ی سخت کوشی و کاردانی ایده پرداز اصلی مصاحبه، سرکار خانم مینا نوری زاد، ایشان را مسئول تهیه این مهم نمودند.

هدف گذاری- شاید مهمترین عامل پیشرفت و یا سکون حاکم بر رشته ی کوهنوردی در هر استان یا منطقه را بتوان به چرخه ی انتقال سیستماتیک تجربه در آن منطقه مرتبط دانست؛ چرخه ای که متاسفانه در استان ما به شدت معیوب بوده و متولی اصلی آن طبیعتاً هیئت کوهنوردی استان می باشد، با برخوردی منفعلانه هیچ برنامه ای در عرصه ی کار فرهنگی و نظری ارائه نمی نماید. هر چند دلسوزان این رشته با شناخت و مشاهده ی خلاء موجود، بارها تلاش نموده اند در نشستها و محافل خصوصی به راهکارهای مناسبی دست یابند ولی به نظر می رسد پراکندگی این اقدامات و عدم پیگیری تصمیمات متخذه این زحمات را کم اثر نموده است.

لذا ما در این مصاحبه ها مصممیم در کنار معرفی و شناساندن عزیزان پرتلاش در عرصه ی کوهنوردی استان روند انتقال تجارب گرانبار ایشان را به بدنه ی کوهنوردی تسهیل نموده و با ثبت و انتشار ایده ها و پیشنهاداتشان گامی هر چند کوچک در راستای تقویت بنیه ی نظری این رشته ورزشی برداریم. البته از پیش آگاهیم که انجام این مهم فراتر از توان محدود گروه کوچک ماست، ولی با شناختی که از روحیه ی جمعی همنوردانمان در سراسر استان داریم امیدواریم که با همکاری هم، تجمیع و هم محور نمودن توان پراکنده این همنوردان، گام بزرگی در جهت ارتقا کوهنوردی استان به خصوص در عرصه ی نظری برداشته و در نهایت این حرکت منتج به تبیین اهداف قابل دسترس برای کوهنوردی استان به همراه ارائه ی راهکارهای عملی برای نیل به این اهداف گردد. در پایان از تمام کسانی که در این راه با ما همکاری می نمایند کمال تشکر را داریم.

 

بهروز رسولی

سرپرست گروه کوهنوردی دامون

92/01/27

 

آمار بازدید سایت

امروز31
دیروز991
هفته جاری3699
ماه جاری15463
کل بازدید2081601

تعداد افراد آنلاین
12
نفر

آدرس گروه