تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

پیمایش 8 کشور اروپایی با دوچرخه و با اهداف انساندوستانه

ارسالی از بهرام جلیل پور

 

پیمایش 8 کشور اروپایی با دوچرخه و با اهداف انساندوستانه

با استعانت از درگاه الهی، در راستای ارتقاء سلامت جسمی و ایجاد انگیزه مضاعف، بین آحاد مردم گیلان با اهداف پرهیز از زندگی یکنواخت و ماشینی، پرهیز از گذر عمر به سبک روزمرگی، جهت حفظ محیط زیست سالم و همچنین ترویج فرهنگ زندگی پاک برای انسان پاک به امید پرداختن به خصایص نیک اخلاقی اینجانب بهرام جلیل پور از پرسنل رسمی بانک معظم کشاورزی اقدام به حرکتی انساندوستانه و ورزشی و انتخاب پیام در پشتیبانی از یک کانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بنام "خانه سبز اندیشان وطن" و بپاس قدردانی و ابراز همدردی با خانواده قهرمان در گذشته دوچرخه سواری استان گیلان، مرحوم سید عقیل هاشمی که همواره ادب و منش پهلوانی را سرلوحه زندگی خود داشته، مد نظر قرار داده ام. لذا امیدوارم که این حرکت، تلنگری باشد در نگرش ما، به تغییر در سبک زندگی ماشینی و با در نظر گرفتن ابعاد انسانی آن، که همه، عضو یک خانواده بزرگ، بنام ایران سبز میباشیم، توجهمان به دنیای پیرامون ما بیش از پیش دقیق تر و زیباتر گردد.

پیام منتخب در خصوص "خانه سبز اندیشان وطن"

خدا زیباست، ما زیبایی را دوست داریم.

انسانی فرهیخته بنام آقای پور وطن که همواره خود را خادم ایران مینامد، اقدام به پذیرش و قبول مسئولیت تعدادی کودک و نوجوان معصوم بی سرپرست یا بدسرپرست. شامل 14 پسر که در منزل شخصی خود از آنان مراقبت مینماید و از نظر بسیاری، به بهترین شکل ممکن نیز مورد تعلیم وتربیت قرار داده و همچنین، 36 دختر زیر 15 سال و تعداد 17 دختر بالای 15 سال که عمدتا دانشجو نیز میباشند را تحت تکفل خود داشته و در مجموع تشکیل دهنده یک خانواده بزرگ 67 نفره از سراسر ایران عزیز میباشد. علاوه بر تامین امنیت و رفاه و بر دوش کشیدن مشکلات ناشی از مسائل مالی، خلا عواطف انسانی آنها را نیز با کمک اندک دوستان خود به دوش میکشد. البته فرهیختگانی نیز شاهد کلیه فعالیت های نیک و خداپسندانه این انسان بزرگوار بوده و امیدوارم حرکت کوچک بنده تنها موجب بهتر دیده شدن این کانون گرم باشد.

پیام در خصوص مرحوم "سید عقیل هاشمی"

تو شاد بودی، شاد زیستی و جاده همیشه بیقرار توست.

دوچرخه سوار جوان، با آتیه و خوش اخلاق 18 ساله گیلانی. عنوان دار مسابقات داخل استان و امید اول استان گیلان در کشور که زندگی متفاوتی با همسن های خویش داشته و قصد داشته راه بزرگان را پیش گرفته و موجب افتخار ایرانمان گردد که متاسفانه در تمرینات آماده سازی جاده، بر اثر سهل انگاری یک راننده خودرو، جان خود را از دست داد. ورزشکاری که ادب و حسن اخلاق وی تنها یادگار بجا مانده از آن مرحوم برای خانواده، دوستان و آشنایان میباشد.

مجموع شهرهای پیموده شده با پرچم ایران و پیراهن های منتخب بیش از 60 شهر بزرگ و کوچک بوده که بصورت خلاصه نگارش میگردد.

آغاز از شهر استکهلم و سپس شهرهای وستروس، کارل استاد، گوتنبرگ و هلسینبورگ در کشور سوئد. اسلو و سارپزبورگ در کشور نروژ. هلسینگور، کپنهاگ و وردینبورگ در کشور دانمارک. لوبک،هامبورگ،برمن،کلن و دورتموند در کشور آلمان. آمستردام و روتردام در کشور هلند. آنت ورب و بروکسل در کشور بلژیک. لیل،آمینس و پاریس در کشور فرانسه، لوکزامبورگ سیتی در کشور لوکزامبورگ.

مجموعا 8 کشور با مسافت 4187 کیلومتر در 28 روز رکاب و 13 روز بازدید از پایتخت ها و شهرهای بزرگ.

امید است در آینده جوانان این شهر و استان با عملکرد مطلوب تر هم از نظر غنای فرهنگی، مروج فرهنگ ناب ایران اسلامی و هم به لحاظ ورزشی موجب افتخار و سربلندی نام ایران در جای جای این کره خاکی باشند

در صورت تمایل جهت ارائه گزارش جزئیات سفر، در گردهمایی 17 شهریور ماه پاسخگوی دوستان میباشم.

                                                                                  

تابستان 1394                                                                                     با سپاس

                                                                                                     بهرام جلیل پور  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز811
دیروز1185
هفته جاری3258
ماه جاری25075
کل بازدید1742787

تعداد افراد آنلاین
27
نفر

آدرس گروه