تبلیغات


Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/damoon/domains/damoonclub.ir/public_html/components/com_content/content.php on line 11

عظیم قیچی ساز پانزدهم فروردین عازم چهاردهمین قله خواهد شد

«عظیم قیچی‌ساز» در مورد برنامه‌اش برای صعود به قله «لوتسه» و پیوستن به باشگاه 8هزارتایی‌های کوهنوردی جهان گفت: کم کم برنامه‌هایم را آماده می‌کنم و قصد دارم از 15 فروردین استارت کار را بزنم. کوهنوردان دیگری هم از ایران هستند، اما عمدتاً برنامه‌ها و صعودهای من انفرادی بوده است.

وی ادامه داد: فقط صعود قله «لوتسه» در دستور کارم است و با این صعود 14 قله‌ بالای 8 هزار متر جهان به پایان می‌رسد و وارد باشگاه 8 هزارتایی ها خواهم شد.

کوه نورد مشهور کشورمان در مورد کمک‌های صورت گرفته گفت: فدراسیون در بخش دریافت مجوز شورای برون مرزی کمک کرده است و کمک‌های مالی هم تا زمان اعزام فراهم خواهد شد.

«قیچی‌ساز» در پاسخ به این سوال که صعود به این قله چه قدر طول خواهد کشید، گفت: رفت و آمد و صعود به قله حدود دو ماه زمان خواهد برد. سال گذشته به دلیل اتفاقاتی که در نپال و «اورست» افتاد، صعود به «لوتسه» میسر نشد و امیدوارم این صعود در سال 96 با موفقیت به پایان برسد.

«قیچی ساز» با اشاره به تمریناتش گفت: در حال حاضر در کوه‌های اطراف تبریز و قله‌های آذربایجان فعالیت می‌کنم.

به گزارش فارس، 14 قله بالای 8 هزار متر جهان وجود دارد که «قیچی ساز» تاکنون 13 مورد آن را فتح کرده و آخرین قله «لوتسه» خواهد بود.

منبع: «فارس با تشکر از کوه نوشت

 

برداشت از سایت گروه قاجر قروه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

امروز733
دیروز1162
هفته جاری4342
ماه جاری26159
کل بازدید1743871

تعداد افراد آنلاین
18
نفر

آدرس گروه