Gantry 5 is the most customizable and powerful version of the framework yet. Packed full of features such as drag-and-drop layout creation and the powerful particle system, Gantry 5 has been designed from the ground up to be lightning fast and hassle free.

Read More

دوشنبه, آگوست 08, 2022 فائزه دلشاد گزارش برنامه ها 165
برنامه گروه كوهنوردى دامون بندرانزلى به مقصد لاکه تاشون( اسالم)، مورخ ۱۴۰۱/۴/۳۱ به سرپرستى ایمان جهانی و با شركت ۵۷ تن اجرا شد. راهنما: سیامک اشکان زاده جلودار : یگانه ریحانی عقبدار: صادق موسوی كوهياران: مريم پور نعمت، فرانک محمدی پور، مجيد طريقي، وحيد روز رخ و سینا ابیشی روستای لاکه تاشون در شهرستان تالش، بخش اسالم، دهستان خرجیل و در مسیر اسالم به خلخال واقع شده است. این روستا به دره بهشت معروف بوده و معنای نام آن، محل تراشیدن لاکه (همان مجمع یا تشت چوبی) می باشد. گروه راس ساعت ۶:۰۰ از بندرانزلی به سمت اسالم خارج شد و پس از توقفی کوتاه در مسیر، ساعت ۷:۲۰ به ابتدای جاده اسالم و خلخال رسیده و ساعت ۷:۳۰ تابلوی ورودی روستای لاکه تاشون را مشاهده کرده، وارد روستا شدیم و پس از صحبتهای سرپرست و راهنمای برنامه و همچنین معرفی عوامل اجرایی برنامه، ساعت ۷:۴۵ حرکت خود را از کنار مسجد روستا به سمت بالا آغاز کردیم. در ابتدای مسیر یک استخر ماهی پرورشی وجود داشت که انبوه ماهی های داخل آن به وضوح قابل مشاهده بود. مسیر خود را از بین پرچین های خانه های روستایی ادامه دادیم و ساعت ۸:۰۰ پس از عبور از اولین پل بتنی مسیر، وارد جنگل شدیم و جهت صرف صبحانه توقف کرده و ۲۰ دقیقه بعد به مسیر خود از میان جنگل ادامه دادیم. بخش اعظم مسیرمان در امتداد رودخانه ای خروشان سپری شد و ساعت ۱۰:۳۰ به یک پل بتنی دیگر که رودخانه ای خروشان از زیر و کنار آن میگذشت، در نزدیکی حوضچه معروف لاکه تاشون رسیدیم و سپس کمی پایینتر بازگشته و جهت صرف نهار و استراحت توقف کردیم. همنوردان به دو دسته تقسیم شده و با کمک عوامل گروه، به نوبت به دیدن حوضچه رفتند. گروهی از همنوردان در مسیر حوضچه متوجه خروج دود حاصل از آتش از داخل تنه یک درخت بلند و جوان شدند که آتش به بوته های اطراف آن نیز سرایت کرده بود که با تلاش فراوان و بدون وجود امکانات، درنهایت موفق به دفع بموقع آتش و جلوگیری از گسترش آن شدند. گروه پس از صرف نهار و استراحت و گرفتن عکس دسته جمعی طبق روال همیشگی، ساعت ۱۶:۳۰ به سمت روستا بازگشت و ساعت ۱۸:۰۰ به مینی بوس ها که درکنار مسجد روستا منتظر بودند رسید و به سمت انزلی حرکت کرده و ساعت ۲۰:۱۵ به انزلی بازگشت. گزارش: ساعده فلاحت دوست
یکشنبه, جولای 24, 2022 فائزه دلشاد گزارش برنامه ها 135
گزارش صعود به شاه معلم سرپرست: سهند راسخ کار راهنما و جلودار: مریم تمدن عقبدار : علیرضا سندیانی تعداد نفرات شرکت کننده: ۱۶ همنوردان: مهدیه شهسواری، مریم سلمانی، سولماز حضرتی، صبا رحیمیان، آیناز جانیزاده، الناز غلامی، رقیه امیدی، مریم تمدن، سهند راسخ کار، علیرضا سندیانی، مهرشاد بروجردی، مسعود قلیزاده، کیارش عابدینی، میلاد حسین پور، علی شاه بیگی، امیر محمد جاهدی روز جمعه ۲۴ تیرماه بعد از سوار کردن همنوردان در ساعت ۴ از انزلی خارج شده و بعد از رسیدن به سه راه علی آباد در ساعت ۴:۲۰ آخرین نفر را نیز سوار کرده و به سمت ماسوله حرکت کردیم. در ساعت ۶:۱۰ به ماسوله رسیدیم و از آنجایی که بنا بود صعودمان را از خارند شروع کنیم مسیرمان را همچنان ادامه دادیم و ۶:۵۰ در خارند از مینی بوس پیاده شدیم. ده دقیقه ای به صحبت سرپرست و معرفی عوامل برنامه گذشت و پس از آن صعودمان را آغاز کردیم. از همان ابتدا خورشید می تابید و خودمان را برای صعودی بسیار گرم آماده کرده بودیم،همینکه سیم خاردار ابتدای جاده را رد کردیم دوستانمون که از صعود شبانه برگشته بودند را دیدیم و گفتند که شب بسیار سخت و همراه با باد شدید و سردی را در قله سپری کردند، مسیرمان را از کنار اولین پرچم علامت گذاری مسیر و در میان بوته های سرخس و گلپر سپری می کردیم، باد خنکی می وزید و گرمای آفتاب را کم می کرد. با توجه به تعداد بالای نفرات و اینکه چند تن از دوستان برای بار اول به قله شاه معلم صعود می کردند گامی آهسته و پیوسته را در پیش گرفتیم و تقریبا بعد هر ۴۰ دقیقه پیمایش ۵ دقیقه استراحت می کردیم. در ساعت ۸:۴۰ به دوریکله رسیدیم ، کمی شدت باد بیشتر شد ولی همچنان اذیت کننده نبود و ما از خنکای آن لذت می بردیم. مسیر زیبای یال را ادامه دادیم و حین حرکت با دیدن خط الراس شمالی و جنوبی ماسوله و همچنین نمایان شدن شاه معلم، از شکوه این کوه ها لذت بردیم در ساعت ۱۰:۳۵ به پاگرد رسیدیم و یک ربع استراحت کردیم و آماده ی پیمایش شیب قله شدیم، بر شدت باد اضافه می شد و پیدا بود روی قله باد بیشتری در انتظارمان است. در نهایت بعد دیدن آخرین نشان راهنمای قله و تابلوی همنورد خسته نباشی در ساعت ۱۱:۴۰ به اتفاق تمام همنوردان شرکت کننده به قله رسیدیم. باد سرد و شدیدی می وزید و امکان استراحت روی قله فراهم نبود، پس از گرفتن عکسهای تکی و دسته جمعی در ساعت ۱۲:۰۵ به سمت پایین حرکت کردیم. ساعت ۱۲:۳۰ به پاگرد رسیدیم و در پناه کوه شاه معلم که جلوی باد را گرفته بود به صرف نهار و استراحت پرداختیم از آنجایی که آسمان بی نهایت زیبا بود و ابرها در آسمان می رقصیدند زمان بیشتری را همانجا ماندیم و بعضی از همنوردان نیز فرصت را غنیمت شمرده و خوابیدند. در ساعت ۱۳:۳۰ حرکت کردیم و در ساعت ۱۶:۳۰ به خارند رسیدیم. لازم به ذکر است که روز قبل برنامه به دلیل ناهماهنگی پیش آمده و جا گذاشتن مینی بوسی که از ابتدای هفته هماهنگ کرده بودیم و پس از مشکلات فراوان و تماس با آقای بشردوست راننده ای که سالیان دور از فومن همراه گروه ما می آمدند و چند سالی بود که بازنشسته شده و رانندگی نمی کردن، لطف کردند و لحظه ی آخر مینی بوس جور کرده و خودشان هم همراه راننده از فومن آمدند که وجود این عزیزان که بعد سالیان دراز همچنان به گروه تعهد دارند و ارزش می گذارند جای تشکر و قدردانی فراوان دارد. مریم تمدن

آیین نامه داخلی کمیته مالی و تدارکات

تعریف کمیته مالی و تدارکات : کمیته مالی متشکل از چند نفر يا حداقل دو نفر از اعضای دائمی و آگاه به مسائل امور مالی می باشد که در ابتدای هر سال و با رأی گیری از اعضا برای مدت یکسال انتخاب می گردد تا کلیه امورمربوط به حسابداری ، تدارکات برنامه ها ، انبارداری ، دریافت حق عضویت ، جذب  کمکهای مالی و در مجموع امور مربوط به درآمد و بودجه و هزینه گروه را انجام دهد. ولي در هر حال مسؤول كميته مالی فقط يك نفر خواهد بود كه ملزم به پاسخگویی به اعضا، مسؤولین گروه و در صورت نیاز به مسؤولین خارج از گروه می باشد .

هدف کمیته مالی و تدارکات : اهداف کمیته مالی به دو هدف کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود :

* اهداف کوتاه مدت : تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز گروه برای اجرای برنامه های گروه میباشد.

* اهداف بلندمدت: درآمدزایی برای گروه و تامین مالی گروه علاوه بر کمکهای دریافتی از ارگانها و سازمانها.

وظایف کمیته مالی و تدارکات:

بند 1:  تأمین منابع مالی گروه مطابق اساسنامه و آئین نامه مالی و تدارکات .

بند 2: تنخواه گردانی درآمدها و خرج کردهای مربوط به گروه بر اساس آئین نامه مالی و تدارکات .

بند 3: امضای اوراق بهادار و تعهدآور و ارائه آنها به سرپرست گروه جهت تأیید نهایی آئین نامه مالی و تدارکات .

بند 4: تهیه آئین نامه و دستورالعمل های مالی لازم و ارائه آن در جلسات هیأت مدیره گروه جهت رأی گیری و اعلام  آن به کلیه کمیته ها و اعضای گروه پس از تصویب جهت اجرا .

بند 5: تهیه و تدارک کلیه وسایل و امکانات رفاهی جهت اجرای جلسات و برنامه های گروه  از جمله تدارک وسیله نقلیه مناسب برای اجرای برنامه ها بر اساس آئین نامه مالی و تدارکات.

بند 6: تهیه و خرید و نگهداری کلیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز گروه بر اساس آئین نامه اموال و تجهیرات گروه.

بند 7 : ارائه گزارش منظم از وضعيت بودجه گروه در هر ماه و ارائه گزارش شش ماهه و سالیانه به هیأت مدیره بر اساس آئین نامه مالی و تدارکات .

بند 8 : تهيه وارائه کلیه مدارک و گزارشهای مالی گروه  به بازرس جهت کنترل  در هر زمان .

بند 9 : قراردادن تنخواه لازم در اختيار كميته‌ها پس از تصويب در هیأت مدیره بر اساس آئین نامه مالی و تدارکات .

بند 10  : ارائه پيشنهاد و نگهداري مبلغي بعنوان ذخيره احتياطي پس از تصويب هیأت مدیره.

بند 11 : بایگانی کلیه اسناد مالی گروه.

بند 12 : مسوول مالی میتواند خود مسؤول انبار و تجهیزات باشد یا یک نفر را به عنوان مسؤول انبار معرفی نماید .

آئین نامه مالی و تدارکات

1. تأمین منابع مالی مورد نیاز گروه جهت تداوم فعالیت های تعریف شده گروه کوهنوردی دامون به عهده کمیته مالی میباشد.

2. مسؤولین مالی وظیفه دارند منابع مالی مورد نیاز گروه را از طریق جمع آوری عضویت و کمکهای افراد علاقه مند و سازمانها و نهادها و ارگانها تأمین نمایند .

3. مسؤولین مالی موظفند در ابتدای هر سال با توجه به شرایط صندوق ، هزینه های گروه و عرف موجود در بین باشگاه ها مبلغ عضویت سالانه را پیشنهاد داده و پس از تصویب آن در جلسات هیأت مدیره آن را از اعضا اخذ نمایند.

4. مسؤولین مالی در نحوه اخذ عضویت بصورت یکجا یا تقسیط مختارند ولی نحوه آن را باید در جلسه ابتدای سال به اطلاع همه اعضا برسانند .

5. تمام کسانی که عضویت پرداخت نمیکنند عضو گروه محسوب نمی شوند و حق رأی و اظهارنظر  در مورد مسائل گروه را ندارند و مشمول قوانین میهمانان گروه می شوند .

6. مسؤولین مالی موظفند کلیه مبالغ و عضویت هایی که به فدراسیون کوهنوردی پرداخت می شود را به اطلاع کلیه افراد برسانند و پس از اخذ مبالغ به شیوه مقتضی به فدراسیون ارسال نمایند .

7. مسولین مالی موظفند در ابتدای هر سال حق بیمه حوادث را از اعضا دریافت  کرده و لیست اسامی را به سازمان تربیت بدنی ارسال نمایند .

8. تهیه کلیه وسایل لازم برای اجرای برنامه اعم از وسایل نقلیه، محل اقامت و ....به عهده مسؤولین مالی است. مسؤولین مالی می توانند این وظیفه را خود انجام داده یا به فرد دیگری بسپارند اما در هر صورت پاسخگویی به اعضا بر عهده مسؤولین مالی میباشد .

9. مسؤول مالی موظف است هزینه های هر برنامه اعم از وسیله ایاب و ذهاب، محل اقامت و ... را  از افراد شرکت کننده در همان برنامه اخذ نمایند و در صورت نیاز اجازه برداشت از منابع صندوق را برای این امر با هماهنگی سرپرست هیأت مدیره دارد .

10. در صورت تخصیص یارانه( سوبسید) در یک بر نامه با تصویب هیات مدیره ،مبلغ اختصاص یافته تنها برای تمام اعضای رسمی گروه لحاظ میگردد؛

11. اعضای کمیته مالی موظفند مبالغی که به عنوان سوبسید هزینه میگردند را در دفاتر مالی گروه ثبت کنند.

12. مسؤول مالی موظف است گزارش مالی هر برنامه را در جلسه هفتگی بعدی به اطلاع اعضای هیأت مدیره برساند؛

13.   مسؤول مالی میبایست مطابق مصوبه هیأت مدیره مبلغی را به عنوان تنخواه به سایر کمیته ها داده و در پایان سال آنرا حسابرسی نموده و در دفتر کل ثبت کند.؛

14. مسؤول مالی باید یک نیمی از کل مبالغ عضویت های جمع آوری شده هر سال را به عنوان ذخیره صندوق نگهداری نموده و حق برداشت از مبلغ ذخیره را ندارند مگر با کسب اجازه از هیأت مدیره؛

15.مسؤول مالی باید یک حساب جاری در نزدیکترین  شعبه به دفتر گروه کوهنوردی دامون افتتاح نموده و حق برداشت از آن با امضا مسؤولین مالی امکان پذیر باشد .

16. کلیه درآمدهای گروه باید به حساب جاری واریز شده و کلیه خریدها و هزینه های گروه هم باید از طریق آن انجام گردد .

17. مسؤول مالی می تواند جهت رفاه اعضا یک حساب کارتی متصل به شتاب افتتاح نمایند تا اعضا حق عضویت یا هزینه های برنامه ها را به آن واریز نمایند.

18. کلیه فاکتورهای مالی و اوراق بهادار گروه باید به امضای مسؤول مالی و سرپرست گروه برسد .

19. اعضای کمیته مالی باید تمام عملیات مالی گروه را در دفتر مالی ثبت نماید و در هر شش ماه گزارش مالی گروه را ارائه دهند .

20. پایان هر سال مالی مسؤول مالی باید گزارش پایان سال را در جلسه مجمع عمومی گروه ارائه نماید.

21. کلیه دفاتر و اسناد مالی گروه باید در دفتری در گروه کوهنوردی دامون نگهداری گردد و شخصی حق خروج این دفاتر و اسناد را بدون اطلاع مسئول مالی از دفتر گروه کوهنوردی دامون ندارد.

22. هیچیک از اعضاء کمیته مالی حق معامله به نفع خود را نخواهد داشت و در صورت وقوع، هیات مدیره و بازرس حق پیگیری را برای خود محفوظ می دارد.

آئین نامه اموال و تجهیزات گروه

مسؤول مالی و تدارکات وظیفه خرید ،  نگهداری و حفاظت و امانت اموال و تجهیزات گروه را دارد و می تواند مسؤولیت انبار را به یکی از اعضای کمیته مالی و تدارکات واگذار نماید .

وظایف مسول انبار :

1. مسؤول انبار در ابتدای هر سال مالی باید اموال و تجهیزات گروه را از مسوول قبلی تحویل گرفته آنها را با دفتر اموال گروه تطبیق داده پس از اطمینان از وجود و سالم بودن کلیه اموال با ارائه رسید آنها را تحویل گیرد .

2. مسؤول انبار باید کلیه تجهیزات و وسایل گروه را اعم از فنی یا غیر فنی را شماره گذاری نموده و بعد از چسباندن برچسب شماره آنها را در دفتر اموال ثبت نماید .

3. مسؤول انبار موظف است کلیه اموال و تجهیزات گروه را در دفتر گروه کوهنوردی دامون نگهداری نماید مگر اینکه با اجازه سرپرست گروه باشد .

4. خرید هر گونه تجهیزات جدید پس از به بحث گذاشته شدن در کمیته فنی گروه و تصویب آن توسط اعضائ هیات مدیره باید توسط مسؤول مالی انجام پذیرد.

5. جهت خرید تجهیزات فرم مربوطه باید پر گردد.این فرم میبایست با هماهنگی با کمیته انتشارات تنظیم و در اختیار مسئول مالی و تدارکات قرار گیرد .

6. پس از خرید تجهیزات شناسنامه تجهيزات شامل اطلاعات مربوط به تاريخ خريد، مبلغ خريد، تاريخ انقضاء، خرابي‌ها، تعميرات و غيره را در دفتر اموال ثبت و نگهداری نماید .

7. ارائه گزارش 6 ماهه از وضعیت اموال و تجهیزات شامل نیازهای جدید، خرابی وسایل و استهلاک و نیاز به جایگزینی وسایل به هیأت مدیره ؛

8. ارائه خدمات امانت تجهيزات و وسايل گروه به اعضاء گروه در قبال ارائه كارت عضويت و هماهنگي با كميته فني و تکمیل فرم امانات میباشد که این فرم  با هماهنگی با کمیته فنی و کمیته انتشارات تنظیم و در اختیار مسئول مالی و تدارکات قرار گیرد.

9. نگهداري سوابق اطلاعات مربوط به امانت تجهيزات به اعضاء گروه .

10. تحويل ‌گرفتن تجهيزات و وسائل از سرپرست برنامه‌ها و يا اعضاء گروه و كنترل سلامت و كيفيت آنها پس از استفاده .

11. مسئوليت بازگرداندن و يا دريافت غرامت از افراد در زمان مفقود شدن و يا خسارت ديدن تجهیزات و وسایل گروه به عهده مسؤول انبار می باشد .

نحوه استفاده از تجهیزات و اموال گروه

اموال گروه کوهنوردی دامون به سه دسته تقسیم می  شوند  :

1- وسايل فنی :

الف- شخصی : مانند کارابين پيچ، هشت، صندلی، کلنگ و ...

ب- عمومی : مانند طناب، اسلينگ، شفت، چادر زمستانی، و ...

2- وسايل غير فنی :

الف- شخصی : مانند کوله پشتی، کيسه خواب، گتر و ...

ب- عمومی : مانند بیسیم، قطب نما و جی پی اس ...

3- مبلمان ، میز تحریر، کتابخانه و قفسات و ...

تبصره:مطبوعات، کتابها و مجلات و سایت اینترنتی و آرشیو آنها جزو اموال گروه محسوب گردیده ولی مسئولیت نگهداری و به امانت دادنشان به عهده مسئول انتشارات گروه کوهنوردی دامون می باشد.

شرايط استفاده :

الف) شرايط استفاده اعضاء از وسايل :

1-   اعضای رسمی می توانند با ارائه کارت عضویت گروه وسايل را امانت بگيرند.

2-  امانت گیرنده باید فرم امانت را پر کرده و به امضای مسؤول فنی رسانده و به مسؤول انبار تحویل دهد.

3-  هر فرد بايد وسايل مورد نياز خود را شخصاً امانت گرفته و خودش بازگرداند.

4- اگر به دليلی فرد نتوانست برای بازگرداندن وسايل حاضر شود می تواند وسايل را به يکی از اعضای گروه بدهد تا او بازگرداند. بديهی است که شخص صاحب کارت مسؤول سالم و تميز بودن وسايل است و کارت فقط به شخص صاحب کارت تحويل داده می شود.

5-  اگر عضو وسيله ای را امانت گرفت و آن وسيله را بیش از مدت مقرر در فرم امانت نياز داشت حتماً بايد در زمان مقرر وسيله را برگرداند و در صورت صلاحديد مسؤول فنی دوباره آن را امانت بگيرد.

ب) اولويت بندی استفاده از وسايل:

در صورت وجود تقاضای بيش از موجودی، اولويت دريافت وسايل به صورت زير است :

اول : برنامه های موجود در تقويم.

دوم : برنامه هايي که توسط اعضای رسمی اعلام شده اند.

سوم: دیگر گروههایی که  برای استفاده از تجهیزات گروه دامون درخواست دارند با تایید مسئول فنی و تصویب هیات مدیره،تجهیزات فقط به نام و با مسئولیت معرف آن گروه که حتما باید از اعضای رسمی گروه دامون باشد به آنان امانت داده میشود.بدیهی است در صورتی گروه مذکور در برابر خسارت احتمالی پاسخگو نباشند معرف آنان میبایست در صورت تایید هیات مدیره نسبت به جبران آن خسارت اقدام نماید.

تبصره 1: اهميت برنامه در تقسيم وسايل بين دو يا چند برنامه در نظر گرفته می شود، تعيين کننده اين مهم ابتدا مسؤولين فنی و سپس مسؤول انبار می باشند.

پ) تخريب وسايل و تخلفات :

1-  در برنامه های رسمی گروه جبران خسارت وارده و یا گم شده وسايل فنی و غیر فنی عمومی مورد استفاده برای گروه، با تشخیص هیأت مدیره به قصور سرپرست، به عهده وی بوده و درغیر اینصورت نحوه جبران خسارت توسط هیأت مدیره تعیین می گردد. پرداخت هزينه تخريب (و گم شدن) وسايل شخصی به عهده شخص امانت گيرنده است .لازم به ذکر است وسایل فنی و غیر فنی عمومی به سرپرستان هر برنامه تحویل داده خواهد شد .

2-  تعيين خسارت يا قيمت معادل وسيله، توسط هيئتی شامل مسؤول فنی ، سرپرست برنامه و مسؤول  انبار گروه با تأييد نهايي مسؤول مالی انجام می شود.

3 -  در صورت تأخير در تحويل هر وسيله بیش از موعد مقرر، مراتب در پرونده وی درج گردیده و در صورت تکرار این امر وی دیگر صلاحیت استفاده از امکانات گروه را نخواهد داشت.

4- اگر عضو وسيله ای را امانت گرفت و در برنامه گروه شرکت نکرد مراتب در پرونده وی درج خواهد شد.