test
برنامه گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی به مقصد کلشتر (رودبار)، مورخ ۱۴۰۱/۳/۲۰، به سرپرستی فرانک منصف و با ۶۰ شرکت کننده اجرا شد.
سایر عوامل گروه عبارت بودند از:
- نوشته شده توسط: Faezeh
- بازدید: 140
برنامه گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی به مقصد قله سرک رستم آباد (دوگانه) ، مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ به سرپرستی مجید طریقی و با شرکت ۵۸ تن اجرا شد
سایر عوامل گروه عبارت بودند از:
- نوشته شده توسط: Faezeh
- بازدید: 128
برنامه کمپینگ گروه کوهنوردی دامون بندرانزلی در منطقه جواهر دشت رودسر (ارتفاع ۲۱۰۰)، در تاریخ ۲۰ و ۲۱ مردادماه ۱۴۰۱ به سرپرستی سیامک اشکان زاده و با ۴۲ شرکت کننده اجرا شد.
- نوشته شده توسط: Faezeh
- بازدید: 128
گزارش صعود به شاه معلم
سرپرست: سهند راسخ کار
راهنما و جلودار: مریم تمدن
عقبدار : علیرضا سندیانی
تعداد نفرات شرکت کننده: ۱۶
همنوردان: مهدیه شهسواری، مریم سلمانی، سولماز حضرتی، صبا رحیمیان، آیناز جانیزاده، الناز غلامی، رقیه امیدی، مریم تمدن، سهند راسخ کار، علیرضا سندیانی، مهرشاد بروجردی، مسعود قلیزاده، کیارش عابدینی، میلاد حسین پور، علی شاه بیگی، امیر محمد جاهدی
روز جمعه ۲۴ تیرماه بعد از سوار کردن همنوردان در ساعت ۴ از انزلی خارج شده و بعد از رسیدن به سه راه علی آباد در ساعت ۴:۲۰ آخرین نفر را نیز سوار کرده و به سمت ماسوله حرکت کردیم. در ساعت ۶:۱۰ به ماسوله رسیدیم و از آنجایی که بنا بود صعودمان را از خارند شروع کنیم مسیرمان را همچنان ادامه دادیم و ۶:۵۰ در خارند از مینی بوس پیاده شدیم.
ده دقیقه ای به صحبت سرپرست و معرفی عوامل برنامه گذشت و پس از آن صعودمان را آغاز کردیم.
از همان ابتدا خورشید می تابید و خودمان را برای صعودی بسیار گرم آماده کرده بودیم،همینکه سیم خاردار ابتدای جاده را رد کردیم دوستانمون که از صعود شبانه برگشته بودند را دیدیم و گفتند که شب بسیار سخت و همراه با باد شدید و سردی را در قله سپری کردند، مسیرمان را از کنار اولین پرچم علامت گذاری مسیر و در میان بوته های سرخس و گلپر سپری می کردیم، باد خنکی می وزید و گرمای آفتاب را کم می کرد.
با توجه به تعداد بالای نفرات و اینکه چند تن از دوستان برای بار اول به قله شاه معلم صعود می کردند گامی آهسته و پیوسته را در پیش گرفتیم و تقریبا بعد هر ۴۰ دقیقه پیمایش ۵ دقیقه استراحت می کردیم.
در ساعت ۸:۴۰ به دوریکله رسیدیم ، کمی شدت باد بیشتر شد ولی همچنان اذیت کننده نبود و ما از خنکای آن لذت می بردیم. مسیر زیبای یال را ادامه دادیم و حین حرکت با دیدن خط الراس شمالی و جنوبی ماسوله و همچنین نمایان شدن شاه معلم، از شکوه این کوه ها لذت بردیم
در ساعت ۱۰:۳۵ به پاگرد رسیدیم و یک ربع استراحت کردیم و آماده ی پیمایش شیب قله شدیم، بر شدت باد اضافه می شد و پیدا بود روی قله باد بیشتری در انتظارمان است.
در نهایت بعد دیدن آخرین نشان راهنمای قله و تابلوی همنورد خسته نباشی در ساعت ۱۱:۴۰ به اتفاق تمام همنوردان شرکت کننده به قله رسیدیم. باد سرد و شدیدی می وزید و امکان استراحت روی قله فراهم نبود، پس از گرفتن عکسهای تکی و دسته جمعی در ساعت ۱۲:۰۵ به سمت پایین حرکت کردیم.
ساعت ۱۲:۳۰ به پاگرد رسیدیم و در پناه کوه شاه معلم که جلوی باد را گرفته بود به صرف نهار و استراحت پرداختیم
از آنجایی که آسمان بی نهایت زیبا بود و ابرها در آسمان می رقصیدند زمان بیشتری را همانجا ماندیم و بعضی از همنوردان نیز فرصت را غنیمت شمرده و خوابیدند. در ساعت ۱۳:۳۰ حرکت کردیم و در ساعت ۱۶:۳۰ به خارند رسیدیم.
لازم به ذکر است که روز قبل برنامه به دلیل ناهماهنگی پیش آمده و جا گذاشتن مینی بوسی که از ابتدای هفته هماهنگ کرده بودیم و پس از مشکلات فراوان و تماس با آقای بشردوست راننده ای که سالیان دور از فومن همراه گروه ما می آمدند و چند سالی بود که بازنشسته شده و رانندگی نمی کردن، لطف کردند و لحظه ی آخر مینی بوس جور کرده و خودشان هم همراه راننده از فومن آمدند که وجود این عزیزان که بعد سالیان دراز همچنان به گروه تعهد دارند و ارزش می گذارند جای تشکر و قدردانی فراوان دارد.
مریم تمدن
- نوشته شده توسط: Faezeh
- بازدید: 119
برنامه گروه كوهنوردى دامون بندرانزلى به مقصد لچور( شاندرمن) مورخ ١٤٠١/٤/١٧ به سرپرستى رضا نوذرى و با شركت ٥٥ تن اجرا شد.
راهنما: حسن رنجى
جلودار : رقيه اميدى
عقبدار: صادق موسوى
كوهياران: مريم پور نعمت، الناز غلامى، مجيد طريقي ، اميد شمسى پور، وحيد روز رخ ، مهرشاد بروجردى، مسعود قلى زاده
لچور، روستایی از توابع بخش شاندرمن شهرستان ماسال در استان گیلان ایران است. این روستا در دهستان شاندرمن قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بودهاست.
گروه ساعت ٥:٤٠ صبح از انزلى خارج شده و ساعت ٧:٢٠ به محل مورد نظر رسيده و كوهنوردان از مينى بوس خارج شدند ، همان ابتدا براى صبحانه چند دقيقه اى توقف داشتيم و سپس بعد از صحبت هاى سرپرست و معرفى عوامل برنامه، گروه ساعت ٨ صبح پيمايش خود را آغاز كرد. ابتداى مسير از جاده با شيب ملايم گذر كرده و سپس وارد منطقه جنگلى شديم. ابتدای مسیر جنگلی شيب زيادی داشت و سپس با كاسته شدن از میزان شيب، از رودخانه اول گذر كرديم و سپس مسير ارتفاع بيشترى گرفت.
در مسير درختان تنومند سرو قامت و همچنين گل هاى بابونه دیده می شد.
گروه در ساعت ٩:٥٠ به محل مورد نظر رسيده و بعد از گذر از رودخانه دوم اتراق كرد.
بعد از گذشت ساعاتى، گروه بعد از گرفتن عكس دسته جمعى در ساعت ١٥:٣٠، براى برگشت شروع به پيمايش كرد، ساعت ١٧:١٠ به محل مينى بوس ها رسيد و بعد از دقايقى مينى بوس ها در ساعت ١٧:٤٠ به سمت انزلى حركت كردند و ساعت ١٩:٣٠ گروه وارد بندرانزلى شد.
گزارش: شیرین محسنی
- نوشته شده توسط: Faezeh
- بازدید: 128